گالری ما

اطلاعات تماس

تغییر دکوراسیون قبل عید

دکوراسیون شب عید

شب عید، زمانی است که خانه‌ها به لطافت و شادابی پر می‌شوند. این لحظه‌ی مهم در زندگی افراد، فرصتی است برای خلق فضاهایی منحصر به فرد. در این مقاله، با هنر دکوراسیون شب عید آشنا می‌شویم و چگونگی ایجاد یک محیط جشن‌آغاز را کاوش می‌کنیم.

انتخاب پالت رنگ

نمادی از رنگ‌ها در جشن عید

رنگ‌ها در فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف، نمایانگر احساسات و ارتباط با معانی خاصی هستند. در دکوراسیون شب عید، انتخاب پالت رنگ مناسب می‌تواند احساسات مختلفی را به وجود آورده و انرژی مثبتی را منعکس کند.

هماهنگی رنگ‌ها برای فضای جشن

ترکیب درست رنگ‌ها به ایجاد یک هماهنگی زیبا در فضا کمک می‌کند. از ترکیبات جسورانه تا تلفیقات ساده ولی زیبا، هر کدام پایه ای از دکوراسیون به سلیقه هر فرد میباشد.

روشنایی با شکوه

چراغ‌های سنتی و اهمیت فرهنگی آنها

در شب عید، چراغ‌ها به عنوان نمایانگر نور و امید، جایگاه ویژه‌ای دارند. چراغ‌های سنتی با طرح‌ها و نقوش خاص خود، به محیط حالت درخشانی می‌بخشند.

روشنایی‌های مدرن برای شب‌های عید

علاوه بر چراغ‌های سنتی، روشنایی‌های مدرن نیز می‌توانند جلوه‌ای خاص و شیک به فضا بدهند. از لامپ‌های هوشمند گرفته تا نورپردازی‌های خلاقانه، گزینه‌های زیادی برای ایجاد جوی مطلوب در شب عید وجود دارد.

گل آرایی فضا

گل‌های نمادین در دکور عید

گل‌ها در فرهنگ‌های مختلف نماد مهمی دارند و در دکوراسیون شب عید نیز نقش کلیدی ایفا می‌کنند. انتخاب گل‌های با معانی خاص می‌تواند جلوه‌ای فوق‌العاده به فضا بدهد.

بهترین زمان دکوراسیون شب عید

از راه رسیدن زمستون فرصت مناسب تغییر دکوراسیون برای شب عید میباشد، به فکر خانه تکانی و ایجاد تغییراتی در دکوراسیون داخلی منزل تان باشید، تا با فرا رسیدن عید نوروز خانه ای جذاب و شیک داشته باشید.

برای ما ایرانی ها روزهای اسفند با حال و هوای عجیب و در عین حال شورانگیزی سپری می شود و خانه تکانی ها خبر از رسیدن روزهای سبز بهاری می دهند. با همه این توضیحات جنب و جوش تغییر دکوراسیون و حس طراوت و شادابی به ارمغان می آورد.

ایده‌های برای دکوراسیون قبل عید

بهترین ایده همیشه برای ایجاد تغییرات در خانه برای عید نوروز، بهره گرفتن از هوش و سلیقه خود شما است. نیازی نیست که ساعت‌ها در بازار صرف خرید اجناس گران قیمت شود. کافی است با ایجاد تغییرات کوچکی در دکوراسیون خانه خود فضای دلنشین ایجاد کنید.

دکوری های اضافه را جمع کنید

اولین کاری که انجام میدهید این است که تزئینات ریز و درشت اضافی را حذف کنید، تزئینات زیاد خانه را شلوغ به هم ریخته نشان میدهد. فضای خانه را از هرگونه وسایل دکوری ریز خلوت کنید و بدانید برای اتاق پذیرایی یک تابلو و یک گلدان کافی است.

تغییر دکوراسیون قبل عید

استفاده از گیاهان

تغییر دکوراسیون بهاری بدون گل و گیاه اصلا ممکن نیست، برای اینکه منزل تان برای عید نوروز حال و هوای بهاری به خود بگیرد گل ها و گیاهان را وارد کوراسیون منزل تان کنید.

ورودی اولین فضایی در خانه است که نیاز به تغییر دارد. از آن جایی که خانه ها و آپارتمان های امروزی از وجود حیاط بی بهره اند، بهترین کار در تغییر دکوراسیون ورودی، استفاده از گل و گلدان است.  انتخاب نوع گل و گلدان به خودتان بستگی دارد، ممکن است بخواهید از گلدان های آویزان استفاده نمایید.

تغییر دکوراسیون قبل عید

تغییر رنگ آمیزی

اگر میخواهید تغییر دکوراسیون شما بیشتر به چشم بخورد کافیست دیوارها را رنگ آمیزی کنید. برای زیباتر شدن دیوار ها روش های مختلفی همچون استفاده از دیوارپوش و کاغذ دیواری وجود دارد اما ارزانترین روش رنگ آمیزی کردن دیوار ها است، جزء رنگ سفید میتوانید از رنگ های دیگر نیز استفاده نماید، رنگ های خنثی و رنگی که با دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد.

تغییر دکوراسیون قبل عید

استفاده از نور طبیعی

با آمدن فصل بهار بهتر است پرده های ضخیم را جمع کنید و به جای آن ها از پرده های حریر و نازک که رنگ های روشن دارند استفاده کنید تا نور طبیعی وارد فضای منزل تان شود.

تغییر دکوراسیون قبل عید

ایجاد تغییرات در آشپزخانه

قلب هر خانه ای آشپزخانه آن است حتما به آن توجه خاصی داشته باشید. عوض کردن کابینت آشپزخانه هم از جمله راه های پر هزینه در تغییر دکوراسیون محسوب می شود، اما شما دو گزینه دیگر نیز دارید: یکی رنگ کردن و دیگری بازسازی کابینت است.همچنین بهتر است برای داشتن یک آشپزخانه مدرن تر تمامی کابینت ها را با یک طرح و نقش تغییر ندهید.

اگر می خواهید با هزینه کم تغییر اساسی در آشپزخانه به وجود آورید از کاشی ها و دیوارپوش های بین کابینتی نیز استفاده کنید. این کاشی ها و دیوار پوش ها در رنگ ها و طرح های متنوعی وجود دارند و بسیار تاثیر گذار هستند.

تغییر دکوراسیون قبل عید

با این حال در صورتی که کابینتهای شما نیاز به تعویض دارند حتما این کار را انجام دهید زیرا مشکلات و هزینه های دیگری برای شما به وجود می آورد.

تغییر دکوراسیون قبل عید

دکوراسیون اتاق خواب

شال تخت را همیشه در هتل ها دیده ایم در صورتی که شاید کاربرد آن را نمیدانستیم. شال تخت به یک پارچه مستطیل شکل و باریک گفته می شود که در لبه پایینی تخت پهن می کنند. در هتل ها این کار برای جلوگیری از کثیف شدن تخت به هنگام گذاشتن چمدان و یا هر وسیله دیگری انجام میشود اما ما هم می توانیم برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب از آن استفاده کنیم. این پارچه می تواند از هر جنس دلخواهی دوخته و آماده شود و شما هیچ محدودیتی در انتخاب آن ندارید.

نیمکت پایین تخت هم مانند شال تخت از آن جمله مواردی است که حتما در فیلم ها و مکان های لوکس دیده ایم اما هیچ گاه سعی نکردیم از آن در خانه خود استفاده کنیم.نکته قابل توجه در مورد این نیمکت ها این است که تنوع انتخاب وسیعی دارند و شما حتی با یک چمدان قدیمی، چند جعبه چوبی و یا تشک های سنتی می توانید آن را خلق کنید.

تغییر دکوراسیون قبل عید

برای ایجاد تغییرات بیشتر در دکوراسیون اتاق خواب، حتما لازم نیست دست به کارهای بزرگی بزنید، به جزییات توجه بیش تری داشته باشید. اگر فضای اتاق این امکان را به شما می دهد از چوب لباسی ها و رگال های مدرن در گوشه ای از آن استفاده کنید.انتخاب نوع رگال لباس به سبک دکوراسیون اتاق هم بستگی دارد اما مجبور نیستید خود را محدود نمایید. لباس های نو و جدید عید را به آن آویخته و اجازه دهید کمی از این دلخوشی های کوچک وارد اتاق خوابتان شوند.

تغییر دکوراسیون قبل عید

دکوراسیون سرویس بهداشتی

مسلما بازسازی و یا تعویض کاشی ها در حمام و سرویس بهداشتی بهترین کار در تغییر دکوراسیون است.اما ممکن است زمان و هزینه آن فراهم نباشد، بنابراین میتوان به یک سرویس بهداشتی شیک با چند تغییر ساده فکر کنیم! یکی از آن ها استفاده از قفسه ها، شلف ها و جا حوله ای های متفاوت و جدید است. اگر مکان کافی در اختیار دارید می توانید از کابینت های شیک و کاربردی استفاده نمایید اما با توجه به این که اکثر این فضاها در خانه های امروزی کوچک هستند بهتر است از ایده های خلاقانه در حمام و سرویس بهداشتی استفاده نمایید.

تغییر دکوراسیون قبل عید

برای شیک تر و خاص تر شدن سرویس بهداشتی را تزئین کنید. از شمع های تزئینی، گلدان های کوچک گل و چند وسیله بهداشتی با رنگ بندی مناسب استفاده نماید. همچنین شما می توانید گیاهانی که به نور طبیعی کمی نیاز داشته و در مکان های مرطوب مقاوم هستند نیز به کار ببرید.

تغییر دکوراسیون قبل عید

تغییرات در دکوراسیون پذیرایی

در صورتی که پذیرایی خانه کوچک است برای بزرگ تر نشان دادن از میزهای شفاف و شیشه ایی استفاده نمایید و اشیاء را گروهی روی تاقچه یا فضاهای روی شومینه قرار دهید.

تغییر دکوراسیون قبل عید

برای تغییر ترکیب رنگ و تغییر دکوراسیون منزل یک آباژور شیک و هماهنگ با رنگ دکوراسیون انتخاب کنید مثلا آباژوری انتخاب نمایید که کلاهک آن رنگ دکوراسیون و پایه آن نیز با سلیقه شما هماهنگ باشد.

برای تغییر در دکوراسیون منزلتان از یک آینه بزرگ قدی یا آینه کنسول استفاده کنید. اگر هم می خواهید هزینه زیادی نکنید، آینه قدیمی را تغییر دهید فریم آینه را رنگ کنید و آن را نو کنید.

کتابخانه نیز می تواند کانون توجه مهمانان علاقمند به کتاب باشد پس برای ایجاد تغییر، قفسه کتابخانه را دو یا سه رنگ کنید و یک تضاد رنگی چشم نواز ایجاد کنید تا لوازم دکوری و کتاب ها در آن بیشتر به چشم بیایند.

تغییر دکوراسیون قبل عید

یک ایده عالی برای تغییر ارازن دکوراسیون منزل به خصوص سالن پذیرایی استفاده از یک تابلوی نقاشی یا تابلو فرش رنگی بزرگ است.

تغییر دکوراسیون قبل عید

در انتها در صورتی که نیاز به ایده های بیشتری دارید میتوانید مقاله 60 ایده ساده وشیک را مطالعه نمایید.

همچنین جهت مشاوره رایگان با تیم متخصص سورنا همراه شوید.

admin

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *