قیمت کابینت

قیمت کابینت

قیمت کابینت

با خواندن این مقاله دیگر سرتان کلاه نمیره.

یکی از مهمترین بخش های خانه ها، کابینت آشپزخانه است. قیمت نهایی و هزینه دقیق ساخت کابینت، به عوامل بسیار مختلف و متنوعی وابسته است. مواردی مثل جنس کابینت، طراحی کابینت، اندازه آشپزخانه و حتی یراق آلات و دستگیره کابینت! پس تعیین قیمت کابینت به صورت دقیق و قبل از ساخت، کار ساده ای به حساب نمیاد.

قیمت کابینت آشپزخانه متری چقدر است؟

این سوال از پایه اشتباه است. شاید بهتر باشد بپرسیم قیمت پایه کابینت آشپزخانه چقدر است؟ در دکوراسیون داخلی منزل همیشه قیمت کابینت آشپزخانه به صورت متری اعلام می شود. این قیمت مربوط به ماده اولیه برای ساخت کابینت است. برای مثال قیمت کابینت چوبی در هر متر مربع با قیمت کابینت فلزی یکسان نیست،قیمت کابینت mdf و کابینت هایگلاس هم در هر متر مربع تفاوت دارد.

قبل از سفارش ساخت کابینت بهتر است نگاهی به قیمت پایه متریال ساخت کابینت داشته باشید.

قبل از دیدن جدول، در مورد مفهوم متر طول و متر مربع باهم صحبت کنیم و بعد بریم سراغ جدول قیمت کابینت آشپزخانه. متر مربع واحد مساحت است. متر مربع برای اندازه گیری ورق های کابینت کاربرد داره اما متر طول برای تعیین طول کابینت ساخته شده بکار میرود.

وقتی میگیم قیمت یک متر طول کابینت، یعنی قیمت کابینتی که شامل بخش زمینی و دیواری است و 1 متر طول داره. قیمت یک متر طول کابینت با ابعاد استاندارد(عمق 55 و ارتفاع 90 سانتی متر برای کابینت زمینی و عمق 30 و ارتفاع 70 سانتی متر برای کابینت دیواری) و با طراحی کاملا ساده است. در تصویر زیر میتونین متر طول رو به صورت دقیق ببینین.

یک متر کابینت

جدول قیمت انواع کابینت آشپزخانه

در این بخش میخوایم باهم جدول قیمت انواع کابینت آشپزخانه(با ابعاد استاندارد به ازای یک متر طول) رو ببینیم.

نوع کابینت حداقل (تومان) حداکثر (تومان) توضیحات
نئوپان روکش ملامینه 650,000 800,000 بدنه و درب ها ملامینه
قیمت کابینت ام دی اف ایرانی 900,000 1,100,000 ورق ام دی اف ایرانی
قیمت کابینت ام دی اف خارجی 1,000,000 1,300,000 ورق ام دی اف خارجی
قیمت کابینت های گلاس ایرانی 1,100,000 1,300,000 ورق هایگلاس ایرانی
حتما توضیحات بعد از جدول در مورد نوسانات قیمت بازار را ببینید
قیمت کابینت های گلاس خارجی 1,300,000 1,700,000 ورق هایگلاس خارجی عمدتاً ساخت ترکیه
قیمت کابینت پلی گلاس ایرانی 1,200,000 1,400,000
قیمت کابینت ممبران (وکیوم) 1,500,000 2,200,000 بستگی زیاد به طرح دارد
قیمت کابینت چوبی-روکش 1,700,000 2,200,000 بستگی زیاد به طرح و رنگ دارد
قیمت کابینت چوبی-تمام چوب 2,000,000 3,500,000 بستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد
قیمت کابینت پی وی سی PVC)) 1,300,000 1,700,000 بدنه و درب ها PVC
توضیحات بعد از جدول در مورد نوسانات قیمت بازار را حتما ملاحظه کنید
قیمت کابینت فلزی – گالوانیزه 650,000 850,000
قیمت کابینت فلزی – استیل 1,500,000 2,000,000

نکاتی در مورد جدول قیمت کابینت

* به جدول بالا توجه کنین. بله درست متوجه شدید! بازه قیمت یعنی فاصله حداقل و حداکثر قیمت در جدول بالا خیلی زیاده. اما به نظرتون چرا این اتفاق افتاده؟! چرا بازه ی حداقل و حداکثر قیمت انواع کابینت، مثل گذشته نیست؟؟!!

در پاسخ، دو نکته زیر رو ملاحظه کنین:

1- حواستون باشه، این جدول و هر جدول دیگه ای به این سبک، فقط یک راهنمای کلیِ قیمته. این راهنمای کلی میتونه دارای خطا باشه و از طرفی، توی هر شهر و منطقه ای با منطقه ی دیگه متفاوته. پس همونطور که در این مطلب هم بارها اشاره شد، برای دونستن قیمت قابل اطمینان میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.

2- مواد اولیه که کابینت ها باهاشون ساخته می‌شوند (مثل ورق ام دی اف، ورق های گلاس)، بسیار تحت تأثیر نرخ ارز هستند. میدونین که وضعیت قیمت ارز در حال نوسان است، در نتیجه قیمت ها متغییر میباشد.

البته قیمت کابینت هم دقیقاً به اندازه رشد قیمت ارز زیاد نشده ولی مجموعاً طی یک سال گذشته نوسانات بازار خیلی زیاد بوده و همین مساله، دلیل اصلی تفاوت زیاد قیمت حداقل و حداکثر در جدول بالا است. اینجا است که لازم میشه برای مراجعه به نجار و کابینت سازهای باتجربه و منصف سرعت بیشتری داشته باشین.( تیم مهندسین سورنا با بهترین کیفیت و قیمت در خدمت شما میباشد)

طرح کابینت، برند متریال‌ها، جزئیات اجرا (مثل یراق‌آلات و یا نحوه آب‌بندی) وهمینطور مهارت تیم نجار و کابینت ساز اجراکننده، در قیمت گذاری نهایی یک کابینت خیلی تأثیرگذار هستن.

 

قیمت کابینت

7 نکته تکمیلی قیمت کابینت

1- در کابینت ام دی اف و کابینت های گلاس، نوع متریال ورق‌های ام دی اف و های گلاس خیلی مهم هستند. اینکه ایرانی یا خارجی باشن، اینکه ساخت چه کارخانه ای باشن و ….

2- در کابینت‌های چوبی چه کابینت با روکش چوب و چه کابینت تمام چوب (مخصوصاً تمام چوب) نوع چوب انتخابی در قیمت خیلی مؤثر میباشد. همینطور در این نوع کابینت‌ها چون یک مرحله مهم از قیمت‌گذاری، رنگ (معمولاً رنگ پلی استر) است، حتماً درباره جزئیات نحوه رنگ و قیمت تمام شده با رنگ را از کابینت‌ساز و نجار بپرسید.

3- نکات ظریف و مهمی در قیمت کابینت ممبران هست که توصیه می‌کنیم با مطالعه مطلب کابینت آشپزخانه ممبران و آگاهی کامل از موارد مربوط به کابینت ممبران، قبل از مذاکره با کابینت‌سازها از این نکات مهم مطلع بشین.

4- از کابینت‌سازها و نجارها درباره جنس بدنه (یونیت – اسکلت کابینت) بپرسین و بدونید قیمتی که میگن دقیقاً با چه جنس بدنه‌ای است تا بتونین (در مرحله ای که در بالا توضیح دادیم) قیمت‌ها رو درست مقایسه کنین؛ چون خیلی از اوقات جنس متریال بدنه با جنس درب‌ها و بقیه بخش‌های کابینت‌ که در معرض دید هستن متفاوته. مثلاً اغلب اوقات کابینت های‌گلاس، جنس بدنه اش از های‌گلاس نیست بلکه از ام دی اف (MDF) ساخته میشه. یا بعضی وقت‌ها بدنه ی کابینت ام دی اف (MDF) از جنس ملامینه ساخته میشه.

5- پیشنهاد مؤکد داریم که جنس یونیت اطراف و زیر آبچکان رو از متریال پی وی سی (PVC) انتخاب کنین و به کابینت ساز هم تاکید کنین همین رو میخواین با اینکه قیمتش کمی بیشتر میشه. چرا؟ چون ضد آبه، ضد خوردگی میکروبی و حشره‌ای است و کلی مزایا داره وبه کابینت ساز تأکید کنین این تغییر رو در قیمت نهاییش لحاظ کنه تا بعدا اضافه قیمتی از این بابت طلب نکنه. اگر بیشتر میخواین بدونین به مطلب کابینت پی وی سی (PVC) مراجعه کنین.

6.یکی از عمده ترین دلایل برای اختلاف قیمت، تغییر اندازه های کابینت از اندازه های استاندارد است. مثلاً تغییر اندازه ی پایه ها، بیشتر شدن ارتفاع یونیت کابینت دیواری از 70 سانت، بیشتر شدن ارتفاع پایه کابینت از 14 سانت اجرای کابینت ایستاده( کمدی )، اجرای کابینت جزیره، اجرای اپن معلق و ویترین دکوری و…. همه این موارد اهمیت قیمت نهایی گرفتن از کابینت ساز رو بیشتر میکنه.

7.هیچ تدبیری جایگزین انتخاب درست نجار و کابینت ساز خوب و حرفه ای نمیتونه باشه. تمام ظرافت و زیبایی و ماندگاری کار در دست این گروه قرار داره پس برای انتخاب یه مجری حرفه ای با دقت عمل کنین. ما میتونیم در این زمینه بهتون کمک کنیم.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.