گالری ما

اطلاعات تماس

معماری رانچ چگونه است؟

معماری رانچ (همچنین با نام Ranch آمریکایی ، Ranch California ، rambler یا rancher شناخته می شود) یک سبک معماری داخلی است که از ایالات متحده آغاز می شود.

خانه هایی به سبک دامداری با نمای کم ، اما گسترده و چیدمان باز ، تکنیک های مدرن ساختمان را با فضاهای باز و گسترده مرتبط با غرب آمریکا ترکیب کرده و یک سبک معمولی را ایجاد می کنند که امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

خانه های سبک رانچ طی یک قرن گذشته دوره های محبوبی را پشت سر گذاشته اند و بسیاری از عناصر معماری اصلی خود را حفظ کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه خانه های دامداری، افزایش محبوبیت آنها در آمریکا و مشخصات ساختمان و طراحی منحصر به فرد در دامداری ها ، این مطلب را بخوانید.

تاریخچه معماری رانچ

معماری به سبک رانچ برای اولین بار در دهه 1920 ظاهر شد، در بین خانواده های طبقه متوسط پس از جنگ بسیار محبوب شد و از دهه 1940 تا 1970 همچنان محبوب بودند. در این مدت ، مسکن تراکت ( نوعی توسعه مسکن که چندین قطعه کوچکتر را در یک زمین بزرگ قرار می دهد ) نیز شروع به تعریف در حومه آمریکا کرد. امروزه در توسعه مسکن تراکت در سراسر آمریکا خانه های زیادی به سبک دامداری پیدا خواهید کرد.

معماری رانچ

خانه های به سبک رانچ از دهه 1920 به عنوان یک سبک محبوب در سراسر ایالات متحده باقی مانده اند ، اما اولین رونق عمده در جنوب غربی آمریکا رخ داده است. پس از جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم ، ایالاتی مانند آریزونا ، تگزاس ، نیومکزیکو و مناطقی از کالیفرنیا هجوم گسترده ای به این سبک آورده اند.

خانه های اصلی به سبک دامداری که از دهه 1920 به وجود آمدند از نظر طراحی کاملاً ساده و اساسی بودند. اما در دهه 1960 ، بسیاری از خانه های دامداری ، به ویژه در ایالت های فلوریدا ، جورجیا ، آلاباما ، لوئیزیانا ، تگزاس ، آریزونا و نیومکزیکو با ویژگی ها و مفاهیم معماری آراسته تر ساخته شده اند. این تغییر در سبک معماری رانچ همزمان با ظهور خانه های مدرن در اواسط قرن ، که دارای بسیاری از عناصر معماری و تزئینات مشترک هستند ، و همچنین تمایل به بیرون آوردن فضای داخلی بودن انجام شد.

محبوبیت خانه های به سبک رانچ در دهه 1980 و 1990 کاهش یافت ، زمانی که سبک های ساختمانی کلاسیک و سنتی  محبوبیت بیشتری پیدا کردند.

عناصر ضروری این سبک

اگرچه خانه های سبک رانچ تحولات بسیاری را تجربه کرده اند اما این سبک بسیاری از عناصر اصلی خود را حفظ کرده است. برخی از ویژگی های مشترک خانه ها در این سبک شامل این موارد زیر است:

یک سطح واحد

در معماری رانچ با الهام از خانه های دامداری ساده و کم دام و مزرعه در غرب آمریکا ، فقط یک طبقه هستند. با این حال ، مزرعه ها و مزرعه های سطح تقسیم شده با اتاق های غرق شده در طول دهه های 1950 و 1960 محبوب شدند.

معماری رانچ

یک شکل نامتقارن

اکثر خانه های مزرعه کلاسیک مانند یک “L” یا “U” بزرگ ، دارای فضای زندگی از اتاق خواب تقسیم شده اند.

معماری رانچ

نقشه های ساده و باز

با توجه به نشانه دیگری از مزرعه های کار ، خانه های سبک رانچ اغلب دارای اتاق های باز و گسترده ای هستند که فضاهای مختلف زندگی را با هم ترکیب می کنند. کلیف می معمار پیشگام این سبک اغلب خانه هایی می ساخت که فقط اندازه یک اتاق عمق داشتند ، بنابراین در هر فضایی می توانست به فضای بیرون دسترسی پیدا کرد.

معماری رانچ

اتصال به فضای باز

مانند خانه های سبک مدرن اواسط قرن ، خانه های دامداری به گونه ای طراحی شده اند که دارای فضای باز هستند. خانه هایی به سبک رانچ معمولا با پنجره های بزرگ و درهای شیشه ای کشویی ساخته شده اند ، که این عمل دسترسی به فضای زندگی بیرونی را آسان می کند. به علاوه ، این ویژگی های معماری اجازه می دهد نور بیشتری به داخل خانه وارد شود.

معماری رانچ

تأکید بر حیاط خانه

یکی دیگر از ویژگی های مشترک با خانه های مدرن اواسط قرن و معماری رانچ، تأکید زیاد بر حیاط خانه ، پاسیو و سایر مکان های زندگی در فضای باز میباشد. قبل از خانه های دامداری ، بسیاری از خانه های ساخت آمریکا دارای یک ایوان بزرگ در جلو خانه بودند.

معماری رانچ

یک گاراژ متصل

ظهور خانه های به سبک رانچ همزمان با ظهور حومه آمریکا بود. بر این اساس ، ساکنان حومه شهر نیاز به خانه هایی داشتند که بتواند حداقل یک اتومبیل را در خود جای دهد، اما به طور معمول ، دو خانه از یک گاراژ با ظرفیت دو ماشین استفاده میکردند.

معماری رانچ

خانه های سبک رانچ بیشتر کجا هستند

همانطور که قبلاً ذکر شد ، معماری رانچ در طی دهه 1920 تا دهه 1970 در سراسر ایالات متحده محبوبیت ویژه ای پیدا کردند، به ویژه در حومه تازه احداث شده که آنها برای اولین بار در جنوب غربی آمریکا محبوبیت پیدا کردند ، بنابراین گروه بزرگی از خانه های این سبک را در آریزونا ، نیومکزیکو ، نوادا و مناطقی از جنوب کالیفرنیا میتوان یافت. در طول دهه 1960 ، خانه های سبک رانچ با طراحی سفارشی در فلوریدا ، جورجیا ، تگزاس ، تنسی ، آریزونا و نیومکزیکو ایجاد شدند.

امروزه ، علاقه مجدد به خانه های مزرعه ای در سراسر آمریکا باعث شد تا حتی نسل جدید (که قبلاً در خانه های دامداری زندگی نکرده اند) سبک رانچ را مدرن سازی کرده و یا به صورت سفارشی و یا بازسازی عمده خانه های دامداری را به خانه های مورد علاقه خود تبدیل کرده اند.

معماری رانچ

معماری رانچ

admin

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *