گالری ما

اطلاعات تماس

دکوراسیون بوهو

دکوراسیون بوهو یا بوهمیان برای کسانی است که می خواهند خانه هایشان پر از زندگی ، فرهنگ و وسایل جالب باشد تا همه دنیا ببینند. زیبایی این سبک در مقابل حساسیت های سبک مدرن پرواز می کند و بی خیال ، آرام و غیرمعمول را در آغوش می کشد. اتاق های بوهو معمولاً شباهت های خاصی به یکدیگر دارند، به این دلیل که آنها همیشه گلچین شده هستند و از ویژگی های مشابهی برخوردارند، با این حال هیچ دو اتاق کاملاً شبیه هم نیستند.

دکوراسیون بوهو چیست؟

دکوراسیون بوهو یک سبک قانون شکنی ، شخصی و عجیب و غریب در دکوراسیون داخلی یک فضا ایجاد میکند. امروزه ، در رابطه با سبک بوهو اصطلاحی است که برای تعریف چیزهای غیر متعارف و هنری به کار می رود. با این حال ، کمک می کند تا ریشه های سبک بوهمی را درک کنید تا جلوه واقعی خانه خود را بگیرید.

بنابراین منظور از بوهو واقعاً چیست؟ خوب ، اول از همه بوهمیان یک واژه فرانسوی است ، که به کولی ها اشاره دارد (یک گروه خاص از افرادی که از بوهمیا ، منطقه ای در جمهوری چک به فرانسه سفر کرده اند.)، بعداً این کلمه تکامل یافت که شامل هر هنرمند ، نویسنده ، بازیگر یا نوازنده ای می شد که اغلب فقیر بود یا سبک زندگی مسافرتی را دنبال می کرد و در شهرهای بزرگ اروپا سفر می کرد.

دکوراسیون بوهو

بوهو از افرادی الهام گرفته شده است که زندگی غیر متعارفی مانند مسافران ثابت ، بازیگران و نویسندگان را دنبال می کنند. سبک بوهمیایی از ترکیب اشیاء ، رنگها و الگوهای زندگی بسیاری از مناطق جهان الهام گرفته است. اگر به دنبال سبکی هستید که بتوانید واقعاً خودتان آن را بسازید بوهو ممکن است مناسب شما باشد.

در اینجا قصد داریم تا شما را با مهمترین عناصر و ساختار این سبک آشنا کنیم، در صورتی که احساس کردین این سبک متضاد روحیه شما است، بهتون پیشنهاد میدهیم سبک دکوراسیون مینیمال و یا مدرن را مد نظر قرار بگیرید.

رنگهای دکوراسیون بوهو

در حالی که در مورد دکوراسیون بوهو هیچ قانونی وجود ندارد ، رنگ های گرم خاکی و همچنین متالیک  و نگین های جواهر در این سبک بسیار معمول است. به رنگ قهوه ای ، سبز و خاکستری تیره برای رنگ های اصلی فکر کنید و سپس با رنگ بنفش اشباع ، نارنجی آتشین و آبی برقی آن را تهیه کنید. ترکیب و لایه بندی رنگ ها چیزی است که این سبک را منحصر به فرد می کند.

با خیال راحت الگوها و بافت ها را با هم مخلوط کنید و از استفاده از سبک هایی که لزوماً به روشی متداول با هم ترکیب نمی شوند ، نترسید. از منسوجات و الگوهای رنگ آمیزی شده در سرتاسر جهان استفاده کنید تا فضای تفریحی و عجیب و غریبی داشته باشید. اگر این همه کمی شلوغ به نظر می رسد ، به خاطر داشته باشید که اگرچه اشباع رنگ کلید سبک بوهمی است ، اما رنگ سفید می تواند زمینه ای برای رنگ آمیزی غنی تر باشد. برای آوردن کمی فضای بصری در معادله ، از رنگ سفید استفاده کنید.

دکوراسیون بوهو

وسایل تزئینی سبک بوهو

به عنوان نقطه مقابل سبک مینیمال و مدرن ، بوهو از فلسفه “هر چه بیشتر بهتر است” استقبال می کند. کلید استفاده از وسایل تزئینی در فضای بوهو ، اختلاط و مطابقت است. مواد طبیعی و اساسی مانند گل مینا را می توان با ابریشم ترکیب کرد. مواد باید ظاهری کمی فرسوده داشته باشند ( آسیب دیده نباشد ، اما همچنین براق و نو نباشد) حاشیه ، قلاب بافی به وفور در این سبک یافت می شود بالش ، پرده و فرش با هم ترکیب می شوند تا پاتوقی دنج و با الهام از سطح جهانی ایجاد کنند. سایبان های بالای تخت و محل زندگی تزیینات مهم بوهو است.

دکوراسیون بوهو
دکوراسیون مینیمال                                                          دکوراسیون بوهو

مبلمان بوهمیایی

مبلمان بوهمی معمولاً در فروشگاه یافت نمی شود. این سبک مملو از وسایل جمع شده در طول زمان است، بنابراین وسایل اساسی و پرنعمت درست در خانه هستند. هر مبلمان باید خاص باشد و داستانی را بیان کند. با کاوش در فروشگاه های محلی قدیمی خود لذت ببرید و هر وسیله ای را به صورت جداگانه انتخاب کنید. اگر آن را دوست داشته باشید ، کاملاً مناسب خواهد بود.

هم خودتان و هم میهمانان شما حال و هوای بوهو را با مبلمان مخمل  و کاناپه هایی با رنگ های اشباع شده احساس خواهید کرد. فرش ها یا بالش های کف پوشیده شده بیش از حد فضای نشیمن برای کف را ایجاد می کند، و از آنجایی که فضای بوهو باید حس نوستالژی در وجودتان احساس کند، مبلمان ساده یا دارای پشتی ساده در این سبک جا نمی گیرد.

دکوراسیون بوهو

نور و روشنایی

روشنایی کم محیط ، دکوراسیون بوهو شما را متحد کرده و احساس آرامش و گرمی را کامل می کند. به جای استفاده از لامپهای سقفی و لوستر ، با چندین فانوس ، شمع و چراغ های رو میزی فضا را روشن کنید، که این امر باعث تزئین بهتر فضای شما نیز میشود. امروزه یافتن انواع اشکال و ابزار هر سبک بسیار آسان شده است.

اکسسوری

پذیرفتن دنیای طبیعی در این سبک امری اساسی است ، بنابراین اتاق خود را با گیاهان زنده کنید. آنها نه تنها به فضای اتاق نشاط می بخشند ، بلکه گیاهان کیفیت هوا را نیز بهبود می بخشند ، بنابراین هرچه بیشتر از فضا لذت میبرید. کاکتوس ها بسیار بخشنده هستند و در برابر انواع مختلف نور و دما مقاومت می کنند.

فضای بوهو خود را با وسایل خانوادگی ، وسایل دست ساز و سوغاتی تزئینی هر منطقه پر کنید. لوازم جانبی باید منتخب شما باشند ، بنابراین آنچه را که دوست دارید از ویژگی های آن استفاده کنید و بخاطر داشته باشید که گرچه سبک بوهمیایی گرایش به التقاط دارد ، اما همچنان می تواند شیک و پر زرق و برق باشد ، پس از امتحان یک لوستر تزئین شده یا یک آینه چارچوب قاب طلایی نترسید. تنها قانون این است که هر مورد در اتاق باید چیزی درباره خاطرات و وجود درونی شما به اشتراک بگذارد.

دکوراسیون بوهو

2روش برتر برای دکوراسیون یک خانه بوهو شیک

امروزه ، بوهو بیش از آنکه یک اسم باشد صفت است و نشانگر زیبایی شناسی است که تأثیر خود را از روحیه آزاد نسل های گذشته می گیرد. ظاهر بوهو التقاطی است و با تأکید بر قطعات قومی و پرنعمت مربوط به دهه های 1950 ، 60 و 70 میباشد. در اینجا پنج روش اصلی برای داشتن سبک بوهو شیک در دکوراسیون خانه آورده شده است.

1. الگوها و رنگ ها را با هم مخلوط کنید

یک فرمول حرفه ای ضد انعطاف پذیر برای مخلوط کردن و مطابقت بالش ها با فضا وجود دارد . همچنین وقتی نوبت به ایجاد یک دکوراسیون بوهو شیک  می رسد ، همه قوانین از پنجره بیرون می روند. رنگ های روشن و بسیاری از الگوها مانند گل و گلدان مخلوط با الگوهای قومی مانند چاپ قبیله ای و الگوهای هندسی از ویژگی های سبک شیک بوهو است. اگر رنگ های روشن برای شما مناسب نیستند ، ترکیبی آرام از سایه هایی مانند نارنجی سبز زیتونی ، کنیاک ، زرد خردلی و زنگ زده را در آغوش بگیرید.

دکوراسیون بوهو

2. از طبیعت و محیط روستایی استفاده کنید

تأثیر هیپی های دهه  1960 و 70 در سبک بوهو شیک تزریق لوازمی است که از مواد طبیعی یا خام مانند کنف ، سیزال ، چوب و خیزران استفاده می کنند. به دکور دیوار بافته شده ، آویزهای گیاه ماکرامه ، فرش منطقه سیسال ، زیرپایی چرمی یا نردبان تزئینی فکر کنید. اگرچه بافت های طبیعی کلیدی هستند ، اما اجازه ندهید جلوی پرتاب یک چراغ کف فلزی بودا یا کف فلزی را برای کمی درخشش در کنار عناصر طبیعی بگیرد.

دکوراسیون بوهو

3. از وسایل جهانی استفاده کنید

با توجه به اینکه فرهنگ بوهو سابقه تجلیل از هنرمندان در گردش را دارد ، لوازم جانبی خانه ها این سبک باید حس جهانی داشته باشند. مواردی مانند مجسمه های بودا ، فانوس های مراکشی ، چاپ قبیله ای هند و گلدان های سبک مینگ همه جلوه ای جهانی پیدا کرده اند.

اگر آنقدر خوش شانس هستید که به مناطق دوردست سفر می کنید ، به دنبال سوغاتی های زیبا بگردید که بتواند در دکوراسیون شما تاثیرگذار باشد. اما اگر چنین تجملاتی ندارید ، از فروشگاه های وارداتی برای خرید وسیله های جهانی خرید کنید.

دکوراسیون بوهو

4. از وسایل مفید استفاده خلاقانه کنید

مانند هر فضای خانگی ، سبک بوهو نیز از وسایل جالب و منحصر به فرد و مفید استفاده خلاقانه می کند. اما این سبک به جای یافتن قطعات بدوی آمریکایی یا بازارهای کرک روستایی ، در واقع بیشتر به لوازم جانبی مدرن اواسط قرن و همچنین هر چیزی که یادآور فرهنگ هیپی در دهه های 1960 و 70 است متمرکز شده است. به عنوان مثال ، یک چراغ قوسی در اواسط قرن مخلوط با یک فرش چاپ قبیله ای و یک دیوار گالری از جلد مجلات از دهه 1970 ، بی عیب و نقص به نظر می رسد.

دکوراسیون بوهو

5. بر فرهنگ و هنر تأکید کنید

هیچ فضای بوهمیایی بدون ترکیبی خلاقانه و هنری از کتاب کامل نخواهد شد. در واقع در دوره های گذشته بیش از آنکه لباس ، مبلمان یا دارایی های دیگر داشته باشند ، کتاب داشتند.

اگر دکوراسیون بوهو شما را جذب خود کند ، احتمالاً شما شخصی هستید که برای فرهنگ و هنر ارزش قائل هستید ، بنابراین در مسیر خود قرار دارید. هدف از ایجاد فضای بوهو به شما این اجازه را می دهد که کتابهای هنری را روی میز پذیرای قرار دهید، آلبوم ها نقاشی و قاب عکس را به عنوان هنر دیواری قرار دهید یا مجموعه ای از چاپ های هنری را به دیوار گالری که از کف تا سقف کشیده شده آویزان کنید. در مورد چگونگی چیدمان مجموعه های هنری و اشیا شخصی شما در واقع هیچ قانونی وجود ندارد و تنها به خود شما بستگی دارد.

دکوراسیون بوهو

admin

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *