گالری ما

اطلاعات تماس

انتخاب بهترین پرده خانه

نور طبیعی که به خانه شما راه می یابد چیز زیبایی است، به جز در برخی موارد مثل زمانی که می خواهید بخوابید یا حریم شخصی خود را حفظ نمایید. بله ، پرده ها بدون توجه به محل زندگی شما تقریباً یک ضرورت هستند.

انتخاب پرده مناسب و زیبا برای قسمت های مختلف خانه، در دکوراسیون فضا بسیار تاثیرگذار است . اصولا یکی از ساده ترین و بهترین راه های تغییر دکوراسیون در فضای خانه عوض کردن مدل پرده است. هنگام خرید پرده با مدل ها و طرح های مختلفی روبرو میشوید که شاید انتخاب را برایتان سخت تر کنند و شما می خواهید قبل از خرید آنها تحقیق کنید تا اطمینان حاصل کنید که اندازه و سبک مناسبی برای خانه خود انتخاب کنید. برای کمک به خارج ساختن حدس و گمان ، ما این راهنمای سریع را در مورد نحوه انتخاب پرده و همه موارد اضافی همراه آنها را آورده ایم.

انتخاب بهترین پرده خانه

مراحل انتخاب بهترین پرده به شرح زیر است

اگر به موارد زیر قبل از خرید پرده توجه نمایید خیلی راحت میتونید بهترین پرده را برای خانه خود انتخاب کنید:

مرحله اول: مشخص کنید که ابعاد چقدر است

یکی از بزرگترین عواملی که باید هنگام انتخاب پرده در نظر گرفت ابعاد درست آن مورد توجه قرار داد. ارتفاع پرده با اندازه گیری از قسمت چوب پرده(جایی که پرده شما از میله پرده آویزان می شود) به پایین پارچه تعیین می شود.(توجه داشته باشید که پرده های کوتاهی نیز وجود دارد که پرده های ردیفی نامیده می شوند و فقط بخشی از پنجره را می پوشانند.)

برای پی بردن به طول پرده مورد نیاز ، با میله تا ارتفاع کف بالا بروید. تعیین کنید که میله شما در کجا نصب می شود یا از میله موجود تا جایی که می خواهید پرده آویزان شود اندازه گیری کنید، برای تعیین اینکه به یک یا دو پانل نیاز دارید ، عرض پنجره خود رااندازه گیری کنید و سپس به هر طرف چند سانت اضافه کنید تا برآمدگی میله را حساب کنید و اجازه دهید پرده های شما به جای آویزان ، در چین های ملایم آویزان شوند.

انواع پرده بر اساس طول به شرح زیر است:

پرده های ردیفی – پرده های کوتاه که فقط بخشی از پنجره را می پوشاند.

پرده پیش بند – پرده هایی که درست در پایین پنجره آویزان هستند.

پرده های کف – پرده هایی که به کف می رسند. معمولاً وقتی با میله ای که به سقف نزدیکتر است جفت شوید بهترین حالت را دارد.

پرده های گودی – پرده هایی که به پایین می آیند و مقداری از گودی پارچه ای در پایین باقی می ماند.

انتخاب بهترین پرده خانه

مرحله دوم: پارچه پرده  را انتخاب کنید

پرده ها پارچه های متنوعی دارند. علاوه بر فکر کردن در مورد ظاهر کلی که برای پنجره های خود می خواهید ، میزان نوری که از آن عبور می کند را نیز بخاطر داشته باشید. پارچه های سنگین و غیرشفاف باعث می شوند نور نسبت به پارچه های سبک و شفاف کمتر باشد.

اگر می خواهید نور زیادی به داخل تابانده شود: از پارچه های شفاف یا نخی استفاده نمایید،حتی در طیف رنگی نیز نور طبیعی زیادی دریافت خواهید کرد.

اگر میزان متوسطی از نور را می خواهید: پرده های کتانی را انتخاب کنید، که بافتی بافتنی دارند که به شما نور می دهد ، اما نه کامل و زیاد.

اگر می خواهید نور کاملاً یا بیشتر مسدود شود: پرده های مخملی را انتخاب کنید ، که بسیار سنگین و مات هستند. پرده های خاموشی ، که دارای پوشش خاصی هستند که نور خورشید را کاملاً از بین می برد ، نیز میتوانید استفاده نمایید.

در هر گزینه ، شما همچنین از نظر رنگ و الگو با تنوع زیادی روبه رو هستید.  اگر می خواهید پرده های اتاق یکی از ویژگی های برجسته اتاق باشد ، جسورانه رفتار کنید یا اگر ترجیح می دهید سایر نقاط کانونی فضا را از شما دور نکنند ، آن را ساده نگه دارید.

انتخاب بهترین پرده خانه

مرحله سوم: سخت افزار خود را انتخاب کنید

مرحله آخر در نحوه انتخاب پرده تصمیم گیری در مورد انتخاب سخت افزار، از جمله میله پرده (چوب پرده) است. برای ایجاد تعادل در ظاهر ، میله ای را انتخاب کنید که چند سانتی از پنجره بازتر باشد. این مورد علاقه بصری را ایجاد می کند و همچنین به شما امکان می دهد تا پرده های خود را هنگامی که می خواهید باز شود به طرف دیگر حرکت دهید. خوشبختانه اکثر میله های استاندارد قابل تنظیم هستند بنابراین می توانید در صورت لزوم آنها را کوچکتر یا بزرگتر کنید.

در مورد مواد سخت افزاری شما ، برنج ، نیکل براق ، نیکل صیقلی و برنز عتیقه همه گزینه های محبوبی هستند که تقریباً با هر خانه ای به هر سبک متناسب هستند. اگر تصمیم دارید از نگهدارنده پرده استفاده کنید ، آنها را برای تداوم همان ماده میله خود نگه دارید.

 

انتخاب بهترین پرده خانه

هشت ایده جذاب و مدرن برای انتخاب پرده

انتخاب بهترین پرده خانه

انتخاب بهترین پرده خانه

انتخاب بهترین پرده خانه

انتخاب بهترین پرده خانه

انتخاب بهترین پرده خانه

انتخاب بهترین پرده خانه

انتخاب بهترین پرده خانه

انتخاب بهترین پرده خانه

 

admin

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *