گالری ما

اطلاعات تماس

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

همه ما آرزو داریم که یک آشپزخانه بزرگ با سقف های بلند و نور طبیعی از پنجره های عظیم داشته باشیم. گرچه در واقعیت هنگام طراحی داخلی اکثرا ما در موارد غیرضروری و عجیب و غریب هزینه میکنیم. ولی با داشتن راه حل های مناسب برای فضای کوچک و ایده های طراحی شیک ، واقعاً مهم نیست که فضای شما چه اندازه است. حتما این مطلب که درباره ایده های هوشمندانه و شیک آشپزخانه کوچک است را مطالعه نماید تا دیگر احساس نکنید که آشپزخانه شما کوچک و بی کاربرد است. مطمعن باشید این ترفندها به شما کمک می کند از فضای آشپزخانه و کابینت خود نهایت استفاده را ببرید.

1.آشپزخانه انعطاف پذیر

در یک آشپزخانه کوچک شما باید به فکر خلاقیت در مورد ذخیره سازی باشید. به جای سرمایه گذاری در قفسه های معمولی ، از قفسه های رشته ای که فضای ذخیره سازی را به حداکثر می رساند، استفاده نماید. قفسه ها را اضافه کرده یا بردارید ، لیوان ها را وارونه آویزان کنید. وقتی فضا محدود میشود، باید از هر سانت فضا استفاده مفیدی بکنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

2.میز و صندلیها را مخفی نگه دارید

یک رویکرد خلاقانه را برای به حداکثر رساندن عملکرد آشپزخانه کوچک خود امتحان کنید. راه هایی برای ایجاد یک فضای چند منظوره با تجهیزات و مبلمانی که مفید هستند و می توانند به راحتی در مواردی که احتاجی بهشون نیست جمع شوند، استفاده کنید. برخی از ایده ها عبارتند از:

  • از صندلی بدون پشتی که راحت زیر کانتر مخفی شود استفاده کنید.
  • از کانتر و کابینت جمع شو استفاده نماید.
  • میزهای کشویی ، دیواری یا تخته های برش استفاده کنید.
  • دکوراسیون آشپزخانه کوچک

3.قفسه بندی اضافی

مکانهایی برای افزودن قفسه بیشتر پیدا کنید. یک ردیف قفسه باریک که به جزیره آشپزخانه اضافه می شود ، می تواند برای کتابهای آشپزی یا نگهداری ظروف مناسب باشد. به دنبال مکان های اضافی از جمله گوشه ها یا یک پیشخوان باشید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

4.تعویض کاشی آشپزخانه

کاشی های آشپزخانه قدیمی را تعویض یا با برچسب های طرح دار شاد کنید. در دکوراسیون آشپزخانه کوچکی که در تصویر زیر میبینید از کاشی های دیواری و کف با طرح پیچیده و تک رنگ استفاده شده است که شما را به فضای جمع و جور می کشاند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

5.یک طرح رنگی واضح را انتخاب کنید

با انتخاب یک رنگ بندی خنثی ، یک آشپزخانه کوچک را سبک کنید. با این حال ، خنثی فقط به معنای بژ یا کرم نیست. کاشی های الگوی سفید و میز کار سنگ مرمر را با کابینت های آشپزخانه خاکستری ترکیب کنید تا یک طرح رنگی واضح داشته باشید و نور را به اطراف منعکس نماید و باعث شود فضای آشپزخانه جادار باشد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

6.کابینت را متناسب با دیوارها رنگ نماید

با رنگ آمیزی کابینت همرنگ با دیوارها تصور فضای بیشتر را در یک آشپزخانه کوچک ایجاد کنید. این قضیه با رنگ سفید یا خاکستری کارایی بیشتری دارد ، این کار فضای روشن و مطبوع ایجاد می کند که کابینتها با دیوار آشپزخانه ترکیب می شوند. در این آشپزخانه یک پاکیزگی یکنواخت از رنگ سفید باعث می شود تا فضا مرتب و جادار باشد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

7.کابینت را هوشمند و کارآمد کنید

یک آشپزخانه کوچک نیاز به استفاده از هر سانت فضای مفید دارد. اگر آشپزخانه کوچک و باکسی دارید ، به جای اینکه همه قابلمه ها و ظروف خود را درون یک کابینت عمیق قرار دهید که پیدا کردن ظرف مورد نظر شما کابوس شود ، از کابینت کشویی مشابه عکس استفاده نماید. این کابینت کشویی هوشمندانه فضا را به حداکثر می رساند و پیدا کردن ماهیتابه مورد علاقه شما را نیز آسان تر می کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

8.ظروف جمع و جور استفاده نماید

از ظروف جمع و جور اما کاربردی و مقاوم استفاده کنید، ظروفی که بتوان در طاقچه، قفسه یا فرورفتگی قرار دهید، این ظروف همچنین یک روش عالی برای ذخیره چاشنی ها هستند که این کار باعث جابجایی راحتتر نیز میشود.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

9.فضای جدید برای ماشین لباسشویی

ممکن است فکر کنید آشپزخانه مکان آشکاری برای قرار دادن ماشین لباسشویی است. اما در قاره اروپا ، به احتمال زیاد آن را در سرویس پیدا می کنید. بنابراین اگر جا به جا شما این کار را نمیکنید ، ممکن است به دلیل ارزش آن باشد. اما اگر آشپزخانه شما کوچک است بهتر است آن را در زیر پله یا فضای دیگر قرار دهید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

10.سینک دو لگنه

آشپزخانه کوچک شما ممکن است فضای ماشین ظرفشویی نداشته باشد ، بنابراین ارزش دارد جای برای یک سینک ظرفشویی دو لگنه ایجاد کنید. یک لگن برای شستشو و یک لگن برای نگهداری ظروف کثیف میباشد. این کار باعث میشود تا ظروف کثیف را داخل سینک قرار بدهید و فضای دیگری را اشغال نکنند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

11.هر گوشه میتواند مفید باشد

مکان هایی را که فضای هدر رفته از قبیل شکاف بین قفسه ها ، در پشت کمدها ، زیر ظرفشویی ، گوشه های بلا استفاده و طاقچه ها را به فضای ذخیره سازی و مفید تبدیل کنید.

همچنین در مورد جابجایی وسایلی که روزمره استفاده نمی شوند ، اما نمی خواهید آنها را بیرون بیاورید ، به جای دیگری در خانه خود فکر کنید. سعی کنید یک ریل ظروف یا تخته چاقوی مغناطیسی ، قلاب های کناری که از در کابینت آویزان شده اند اضافه کنید. قفسه های اضافی در گوشه و کنار نیز مفید خواهند بود.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

12.آشفتگی آشپزخانه را پاک کنید

کابینت های دیواری در آشپزخانه های کوچک می توانند فضا را مورد آزار قرار دهند ، بنابراین قفسه های باز می توانند تأثیر بسزایی در آشپزخانه کوچک بگذارند و احساس باز و مطبوعی ایجاد کنند ، به شرطی که میزان قفسه های استفاده شده و آنچه را که روی آنها نگه دارید محدود کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

13.سطح آشپزی خود را مرتب کنید

اگر وسایل زیادی بهم ریخته است ، طرحهای هوشمندانه ای مانند نوارهای چاقوی مغناطیسی دیواری ، ریل برای آویز ظروف ، ماهی تابه ها ، لیوان ها ، شیشه های ادویه و سطل های کارد و چنگال را در نظر بگیرید. همچنین به مواردی که هر روز استفاده نمیشود، مانند تخته های خرد کردن ، مایع لباسشویی و مواردی که می تواند تا زمان نیاز دور نگه داشته شود.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

14.سادگی طرح حس بزرگی دارد

هیچ چیز باعث نمی شود یک فضا مانند دیوارهای سفید ساده بزرگتر باشد ، پس چرا با جزئیات زیبا و مدرن که فضا را باز می کند ، آن را بیشتر نکنید، بنابراین درهای کابینت شیشه ای سفید یا مات ، میز کار سفید یا کامپوزیت ، یا میزهای کاری از جنس استیل و کاشی کاری سفید را در نظر بگیرید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

15.نگذارید فضا هدر رود

اگر علاقه شما برای داشتن یک جزیره یا شبه جزیره است ، یک طرح باریک که بکارایی نیز داشته باشد را در نظر بگیرید. کانتر مرکزی که در اینجا نشان داده شده است ممکن است کوچک باشد ، اما فضای ذخیره سازی اضافی و یک میز کار مفید برای تهیه غذا فراهم می کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

16.آشپزخانه جمع و جور را مرتب کنید

همه خانه ها از یک آشپزخانه با نقشه باز برخوردار نیستند ، اما اگر آشپزخانه شما کوچک باشد ، برای اینکه حس مثبتی بهش داشته باشید لازم است تا اقداماتی انجام دهید. برای شروع ، راحت است که همه چیز را در دست داشته باشید ، و ایده های زیادی برای ذخیره سازی خواهید یافت تا بهترین استفاده را از فضای خود ببرید. برای جلوگیری از بهم ریختگی کانتر ، کابینتهای زیادی در طرح آشپزخانه استفاده نماید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

17.کابینت کف تا سقف

به ادامه کابینت های خود تا سقف به صورت عمودی فکر کنید اما با دقت برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل شود که فضای اتاق تا حد ممکن باز باشد. وسایل کم مصرف را در کمدهای مرتفع نگهداری کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

18.وسایل تزئینی کاربردی

فضای کشو را آزاد کنید و دیوارها را با وسایل مفید آشپزخانه تزئین کنید. نگهدارنده چاقوی دیواری مغناطیسی چاقوهای آشپزخانه را از سینی های رومیزی آشپزخانه دور نگه می دارد و در عوض آنها را به نمایش در می آورد. در این طرح کوچک آشپزخانه ، صفحه نمایش تکمیل کننده طراحی واضح هندسی است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

19.فرو رفتگی ایجاد کنید

یک گوشه آشپزخانه فرو رفتگی ایجاد کنید مانند طرح زیر که آشپزخانه یک جداره در یک دیوار جداکننده از یک آپارتمان استودیویی تنظیم شده است. طرح فرورفتگی وسایل آشپزخانه را داخل دیوار جا میدهد و باعث میشود فضا را باز شود و تقریباً یک دیوار به فضای جداگانه تبدیل میشود.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

20.لوازم خانگی کوچک

لوازم خانگی کوچک، حداکثر فضا را در آشپزخانه ایجاد میکند. یک آشپزخانه مقیاسی از تجهیزات و فضا میباشد که باید فضای ظروف و وسایل آشپزی در این آشپزخانه کوچک مدرن ایجاد کرد.بنابراین استفاده از لوازم خانگی کوچیکتر این فضا را بیشتر به وجود میارن.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

21.متریال لوکس تاثیرگذارن

متریال لوکس را در فضای آشپزخانه اضافه کنید و به فضاهای دیگر مرتبت کنید. در این طرح کفپوش آشپزخانه و سنگ مرمر جلوه ای از ظرافت را از طریق مرکز کابینتهای سفید معاصر ایجاد می کند. کابینتهای چوبی بزرگتر قسمت انتهایی آشپزخانه را می پوشانند و فضای بالایی را پوشانده و یک قاب گرم در اطراف طرح خنک ایجاد می کنند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

22.تلفیق رنگهای شاد

کمی رنگ شاد با استفاده از لوازم تزئینی وکاشی به فضای روشن و یکنواخت خود تزریق کنید. کاشی های سنتی زیبا نوعی شادی را به این طرح آشپزخانه سفید به شکل L آورده و یک قوری کلاسیک آن را تکمیل می کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

23.استفاده از کابینت دو طبقه

کابینت دیواری دو طبقه برای استفاده بیشتر از فضای عمودی. افزودن یک ردیف اضافی از کابینت می تواند فضای ذخیره سازی آشپزخانه کوچک را به شدت افزایش دهد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

24.کانتر ساده و مفید

کانتر چوبی ساده درون این آشپزخانه سیاه و سفید می تواند مانند یک جزیره کوچک برای پخت و پز باشد ، یا به عنوان یک میز کوچک آشپزخانه برای صرف غذا استفاده شود. دو چراغ آویز آشپزخانه  جایگاه و ماندگاری بیشتری به فضا می بخشد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

25.تضاد رنگی

در این آشپزخانه خاکستری رنگ زرد تزریق شده ، یک جزیره آشپزخانه کوچک زرد روشن با صندلی هایی در زیر قفسه هایی قرار دارد که لیوان های پذیرایی را به راحتی در دسترس شما قرار میدهد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

26.نورپردازی خلاقانه

با نورپردازی خلاقیت به وجود بیارید. چراغ های نواری LED در اطراف این کابینت های دیواری درخششی ایجاد می کنند و باعث ایجاد جلوه ای شناور می شوند. رنگ واحدهای شما نیز می تواند روشن شود. آشپزخانه های با لهجه زرد یک انتخاب جذاب برای یک نقطه کوچک سایه دار است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

27.آشپزخانه گرم و پر انرژی

اگر تحمل گرما را ندارید ، از این آشپزخانه دوری کنید!تصویر پس زمینه نارنجی در این طرح گرما و انرژی فوق العاده ای به آشپزخانه کوچک خاکستری میبخشد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

28. صندلی باریک و کاربردی

سبک های صندلی باریک را انتخاب کنید. تهیه میز کوچک برای آشپزخانه ممکن است یک کار دشوار باشد، چون باید فضای کافی برای جمع شدن کل خانواده در کنار هم وجود داشته باشد اما صندلی هایی باریک و بدون پشتی می تواند فضای کمی بگیرد. از صندلی های مانند این طرح استفاده نماید که می توان به طور کامل زیر میز خود قرار داد تا سطح کف قابل عبور را به حداکثر فضای مفید تبدیل نماید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

29.هنر استتار در آشپزخانه

از هنر استتار در هنگامی که فضای خانه کوچک است، استفاده کنید. این آشپزخانه مینیمالیستی از کابینت های سفید در پس زمینه سفید برای یکی شدن دیوار و کابینت استفاده شده.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

30.خودتان انتخاب نماید

در انتهای این مقاله چندین طرح دیگر قرار میدهیم ، که اگر خانه شما نیز آشپزخانه کوچک دارد بتوانید خودتان ایده جذاب و کاربردی برای آشپزخانه تان انتخاب کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

admin

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *