گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی خانه شما

طراحی خانه شما این است که تعادل مناسب بین چیزی که می خواهید با آنچه که واقعا دارید داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که  طراحی خانه شما به بهترین شکل ممکن انجام شود.

اما شما همیشه نمی توانید دقیقا همان کاری را که می خواهید انجام دهید، به عنوان مثال بودجه، شرایط ساختمان و شرایط برنامه ریزی، شما را از نظر طراحی مناسب  محدود می کند. در اینجا برخی از عناصر در نظر گرفته شده است:

آنچه شما می خواهید

با الزامات فیزیکی خود شروع کنید و اجازه دهید تصمیم‌های سبکی از اینجا صادر شوند .

یک برنامه برای طراحی دکوراسیون خانه خود تهیه کنید و لیست کنید که چه تعداد اتاق و در چه اندازه ای می‌خواهید. سپس ، هر ویژگی خاصی که در اتاق‌های خاص می‌خواهید را لیست کنید ، مانند یک پنجره بزرگ برای استفاده بیشتر از نور و ویو یا یک اتاق با حمام که مستر گفته می شود .

 به جای این که بیشتر وقت خود را صرف اضافه کاری در طراحی کنید، فکر کنید آیا شما نیازهای خاصی دارید، برای مثال یک فضای مجهز برای بچه هایتان که تازه ازدواج کردن یا یک اتاق خواب در طبقه پایین برای والدین سالخورده تا از پله کمتر استفاده کنند.

طراحی خانه شما

چیزی که شما نیاز دارید

بعد از آن ، تصمیم بگیرید کدام یک از خواسته‌ها را به دلایل خاص نمی توانید انجام دهید. این به شما این امکان را می‌دهد که یک چیدمان واقع گرایانه از طراحی دکوراسیون خانه را داشته باشید و سپس بسته به اینکه آیا فضای کافی وجود دارد یا بودجه کافی وجود دارد ، آن را اضافه یا حذف کنید .همیشه به خاطر داشته باشید که باید در اتاق‌های اصلی کمد دیواری خوبی داشته باشید. به عنوان مثال ، اکثر خانه‌های ساخته‌شده توسط انبوه سازان ، به اندازه کافی فضا برای یک کمد، قفسه و کشوها در اتاق‌های کوچک تر فراهم نمی‌کنند، که برای زندگی خانوادگی مناسب نیست.

به طور جانبی فکر کنید. آیا برای قرار دادن تجهیزات خانه یا اتاق مانند تجهیزات گرمایشی به فضا نیاز دارید؟ اگر به این تجهیزات بزرگ فکر می‌کنید ، مطمئن شوید که می‌توانید با تولید کنندگان این تجهیزات پیش از طراحی چک کنید که چقدر فضا برای آن‌ها نیاز دارید. یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به ایده کاری که انجام می‌دهید، این است که خانه فعلی خود را اندازه‌گیری کنید و از این اندازها در طراحی دکوراسیون خود استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند درکی از محلی که میخواهید طراحی کنید، بدست آورید .

طراحی خانه شما

 

دیگران چه می‌خواهند

مقررات ساختمانی محدودیت‌های زیادی را در طراحی خانه شما ایجاد میکند. اما یک مرجع برنامه‌ریزی مانند شرکت های مهندسیباعث میشود تا با توجه به این محدودیت ها طراحی زیبایی در خانه ی خود داشته باشید. برنامه ریزان می‌توانند مصالح، اندازه ، شکل ،ارتفاع و جهت منزل شما را در نظر بگیرند، که همه آن‌ها بر روی طراحی خانه شما تاثیر زیادی دارند، بنابراین استفاده از معماران شرکت مهندسی در طراحی باعث صرفه جویی در هزینه های ناشی از طرح های نامناسب خواهد شد.

تاثیر هزینه ها

بودجه شما احتمالا ً مهم‌ترین عاملی خواهد بود که  در طراحی شما تاثیر میگذارد. سعی کنید بین ویژگی ها و هزینه طراحی ارتباط برقرار کنید،  برای مثال ، سقف با برش های پیچیده می‌توانند هزینه بسیار بیشتری نسبت به یک سقف استاندارد داشته باشند. اجرای طراحی خانه ها هزینه‌بر است و با توجه به هزینه  زیاد ممکن است خانه شما آن زیبایی که تصور میکردید را نداشته باشد، اما اگر از مهندسین طراحی دکوراسیون استفاده کنید باعث میشود تا با هزینه معقول خانه تان را زیبا کنید، و حتی با بودجه محدود پس از مشاوره با معماران خانه زیبایی را طراحی کنید.

مهم‌تر از همه ، سعی کنید زمانی که کار شروع می‌شود از تغییر ذهن خود اجتناب کنید، این فرآیند همیشه باعث افزایش هزینه میشود.

طراحی خانه شما

تاثیر طراحی در محله شما

بافت منطقه به شدت به طراحی مرتبط است. کوچه و خیابان را در نظر بگیرید، آیا آپارتمان ها در ظاهر خیابان تاثیر ندارند؟ مطمئنا آپارتمان ها، خانه ها و حتی مغازه ها در زیبایی خیابان و کوچه اثر میگذارند، بنابراین ما نیز با توجه به محلی که در آن زندگی میکنیم باید طراحی خانه خود را به گونه ای انجام دهیم تا در زیباسازی منطقه و در نهایت شهر خود کمک کنیم.

برای طراحی دکوراسیون خارجی بهتر است از مهندسین یا شرکت های مهندسی استفاده کنیم، زیرا علاوه بر تاثیر نمای ساختمان در بافت منطقه، نشان دهنده درون خانه تان نیز میباشد، واولین چیز از خانه تان است که برای دیگران نمایش داده میشود.

مقیاس در این جنبه بسیار مهم است، زیرا می‌تواند موجب تسلط بر خانه یا دور شدن از ویژگی‌های همسایه شود .

 تاثیر نقشه

پلان طراحی شما ممکن است مکان و ارتفاع ساختمان و احتمالا ً جهت گیری را تعیین کند. اگر اینطور نیست ، در نظر بگیرید که چه نوع چیدمان برای محیط شما مناسب خواهد بود،  برای مثال در هنگام طراحی  این مساله که  نور خورشید در زمان‌های مختلف روز بیشتر در خانه شما بتابد را در نظر بگیرید.

اگر برای به حداکثر رساندن بهره خورشیدی برنامه‌ریزی می‌کنید، جهت گیری مناسب مهم خواهد بود، در حالی که گستره وسیعی از شیشه با روبروی جنوبی باعث بهره مندی بیشتر از نور خورشید میشود.

طراحی خانه شما

تفکر رو به جلو

ارزش فروش مجدد مهم است، فروش یک خانه عجیب و شلوغ دشوار است،  زیرا شما بازار هدف خود را محدود می‌کنید. اگر می‌خواهید به سرعت  خانه تان به فروش برسد، سعی کنید مطمئن شوید که این خانه دارای ویژگی‌هایی برای بازار عمومی است، برای مثال، شما ممکن است احتیاج زیادی به حمام در خانه تان نداشته باشید و بنابراین برای ایجاد فضای بیشتر به قسمت های دیگر خانه تان فقط از یک حمام کوچک استفاده کنید، اما همین حمام ممکن است یک ویژگی حیاتی برای خانواده ای دیگر باشد، بنابراین بهتر است طراحی اصولی و استانداردی داشته باشید.

در نظر بگیرید که چگونه طراحی می‌تواند برای مراحل مختلف زندگی تطبیق داده شود، آیا قصد دارید یک خانواده را بزرگ کنید یا در خانه بازنشسته شوید؟  آیا اتاق‌خواب طبقه همکف و اتاق مسترباید با یکدیگر یکسان باشند؟

در نهایت مهم است که همه چیز را برای همان لحظه و متناسب با سلیقه و نیاز خود فقط طراحی نکنید و آینده نگری در طراحی دکوراسیون داشته باشید، بهتر است برای طراحی مناسب و استاندارد همراه با آینده نگری از مهندسین متخصص شرکت های مهندسی مشاوره و استفاده نمایید.

طراحی خانه شما

admin

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *