گالری ما

اطلاعات تماس

10 روش برای صرفه جویی در هزینه بازسازی خانه

10 روش برای صرفه جویی در هزینه بازسازی خانه

صرفه جویی در هزینه بازسازی

چه بودجه شما زیاد باشد ، چه کم ، هزینه بازسازی خانه می تواند به سرعت از کنترل خارج شود! ما چندین پروژه نوسازی مناسب که باعث صرفه جویی در بودجه شده را پشت سر گذاشته ایم، بنابراین می خواهیم نکاتیرا به شما در دستیابی و مدیریت نوسازی خانه و بودجه آن ارائه دهیم.

ما در اینجا قصد داریم شما را با 10 روش برای صرفه جویی هزینه در بازسازی خانه آشنا سازیم:

1. قبل از شروع ، تعیین بودجه و برنامه ریزی آن

می خواستم درمورد اینکه “بودجه بازسازی” به چه معنی است صحبت کنیم. کلمه “بودجه” مترادف با ارزان نیست. هر وقت پول خرج می کنید ، ایده خوبی است که بدانید چه مقدار از کل درآمد یا پس انداز شما برای خرید اختصاص می یابد ، مثل یک وعده غذایی یا چیز بزرگی مانند اجاق گاز جدید است.

اگر قصد انجام کار بازسازی در خانه خود را دارید ، توصیه می کنم قبل از شروع  ، بودجه ای برای خود تعیین نمایید، سپس می توانید وسایل و مواد را قیمت گذاری کنید و به درک این مسئله بپردازید که با بودجه شما چه کارهای میتوان انجام داد و چه چیزی را نمیتوانید.

وقتی میخواهید پروژه خود را شروع کنید ، هر آنچه که میخواهید بخرید را یاداشت نمایید.

شما باید کلیه اقدامات مثل طراحی سه بعدی و حتی خریدی که انجام میدهید مانند خرید درب،کابینت،کف پوش و… را یاداشت برداری کنید و هزینه آنها و حتی هزینه های جانبی مانند نصب و … را در نظر بگیرید و لیستی برای خود ایجاد نمایید.

بعد از تهیه این لیست شما متوجه میشوید بازسازی کدام قسمت از خانه از هزینه بیشتری برای شما دارد و میتوانید تصمیم بگیرید که بازسازی آن قسمت را انجام دهید یا خیر ویا از متریال مناسبتری در آن بخش استفاده نمایید.

با این حال وقتی بودجه برای پروژه خود تهیه می کنید ، درصدی برای هزینه های غیر منتظره اختصاص دهید پیشنهاد ما به شما حداقل 10 درصد است، با این حال این درصد به خودتان بستگی دارد.

صرفه جویی در هزینه بازسازی

2.پرداخت نقدی

بهتر است از پول نقد به جای استفاده از وام  و یا  اقساط در پرداخت هزینه بازسازی استفاده کنید چون این اقدام موجب صرفه جویی در مقدار قابل توجهی از پول شما می شود.

اگر به منظور فروش خانه خود اقدام به بازسازی کرده اید، ممکن است منطقی باشد که از وام استفاده نمایید زیرا وقتی می دانید بازده سرمایه گذاری شما وجود دارد و وام به سرعت پرداخت می شود و دیگر نگران ضرر و زیان ناشی از سودهای بانکی نیستید.

اما در کل ، پرداخت پول نقد بهترین روش است. اگر اکنون نمی توانید هزینه آن را بپردازید ، در مورد راههایی که می توانید این بودجه را با صرفه جویی در هزینه برای پروژه خود تامین نماید ، فکر کنید.

صرفه جویی در هزینه بازسازی

3.وقت و زمان بگذارید

کمبود بودجه برای بازسازی همیشه چیز بدی نیست، زیرا باعث میشود شما برای برنامه ریزی نوسازی وقت بگذارید!

اگر پول کافی داشته باشید ، این امر سبب میشود یکباره به  نوسازی منزلتان وسوسه شوید و بدون برنامه ریزی به تعجیل در بازسازی نماید.

اما تصمیم گیری در مورد طراحی خوب و منسجم بسیارمهم است، اگر عجله کنید ، به احتمال زیاد از برخی انتخاب هایی که می کنید پشیمان خواهید شد. توصیه می کنیم قبل از اقدام به بازسازی کل منزل خود ، با یک یا دوبخش از خانه شروع کرده و یا در ابتدا طرحی سه بعدی از اقدامی که میخواهید انجام دهید تهیه نمایید.

اولویت در کار قرار دهید و از  فشرده ترین قسمت پروژه شروع کنید ، اگر خود را مجبور می کنید قسمت های مختلف را بصورت هم زمان انجام دهید دیگر در آن خانه نمیتوانید بمانید و باید محلی برای اسکان خود و خانواده تان قبل از شروع بازسازی در نظر بگیرید، که این امر باعث میشود هزینه ای برای اسکان نیز در نظر بگیرید.

برنامه ریزی یک پروژه نیمی از کار است ، بنابراین وقت خود را در نظر بگیرید ، همه جزئیات را در نظر بگیرید و بعداً وقتی از تصمیمات خود مطمئن نیستید وقت و هزینه خود را هدر نمی دهید.

صرفه جویی در هزینه بازسازی

4.خودتان انجام دهید!

بدیهی است که این یکی از موثرترین راههای صرفه جویی در هزینه در هنگام نوسازی خانه است. شما ممکن است نتوانید کل پروژه بازسازی را بدون کمک از متخصصین این حوزه انجام ندهید، اما مواردی وجود دارد که می توانید قبل از آمدن پیمانکار انجام دهید ، زیرا به یاد داشته باشید که صرف نظر از مهارت یا کارآیی ، در هر ساعت شما هزینه ای به پیمانکار می پردازید.

اگر می توانید فضا را خالی کنید ، تمیز کنید ، سطوح را آماده کنید و … ، سپس یک قدم جلوتر هستید.

اگر قصد دارید کارهای زیادی را خودتان انجام دهید ، توجه داشته باشید که کارهای زیادی در بازسازی هستند  که نباید خودتان انجام دهید زیرا خطرات جانی و مالی شدیدی در پی دارد.و حتی اقداماتی وجود دارد که نیاز به دریافت مجوز میباشد.

بنابراین بهتر است برای کارهای اصلی از یک تیم متخصص در این حوزه کمک بگیرید، شرکت مهندسی سورنا با کادری با تجربه و کارآمد همواره در کنار شما میباشد.

صرفه جویی در هزینه بازسازی

5.استفاده مجدد از برخی متریال

بزرگترین روشی که باعث صرفه جویی هزینه در بازسازی میشود استفاده مجدد از برخی وسایل میباشد.

برای مثال به جای تعویض کامل بدنه آشپزخانه اگر دچار مشکلی نیستند میتوانید تنها درب آنها را تعویض نمایید، که این اقدام باعث صرفه جویی بسیار زیادی در پروژه میشود.

البته مراقب باشید زمانی که از یک وسیله مجدد استفاده میکنید آن وسیله کاملا سالم باشد چون خود ممکن است با گذشت زمان سبب شود یکبار دیگر اقدام به بازسازی نمایید که این امر بسیار نامعقول است.

همچنین میتوانید اقدام به فروش برخی وسایل که سالم  اما برای شما تکراری شده اند کنید.

6. تعادل در هزینه متریال

در برخی متریال مانند کابینت، درب ، کاغذ دیواری، کمد و… که جلب توجه بشتر میکند هزینه بیشتر داشته باشید، اما در بخشهای که تأثیر کمتری دارند بودجه خود را ذخیره کنید. این توازنی است که باید خودتان بفهمید ، زیرا بسته به پروژه و تمایلات سبک شما بسیار متفاوت است.

تعادل خود را پیدا کنید ، اما اشتباه نکنید که فقط برای نصب لوازم خانگی فقط با یک لوازم خانگی اقدام به نصب فانتزی ارزان قیمت کنید. نکته اصلی یافتن تعادل است نه افراط و تفریط.

با این حال به این نکته نیز توجه نمایید که هزینه در زیرسازی با اینکه جلب توجه نمیکند اما بسیار اهمیت دارد زیرا از مهمترین دلایل بازسازی، نوسازی زیرسازی خانه میباشد.

7. اصل خانه خود را نگه دارید

یکی از پر هزینه ترین تغییراتی که می توانید در نوسازی  ایجاد کنید ، تغییرات بزرگ مانند جابه جایی دیوار و تاسیسات و حتی پنجره و … است.

گاهی اوقات برداشتن دیوار به معنای نیاز به نصب تیرهای باربری گران است ، اما با باز کردن دیوار ممکن است راحت تر از جابجایی خط گاز و تهویه اجاق گاز باشد.

نه تنها برای پشتیبانی از این حرکت (لوله کشی ، مجراها ، سیم کشی ، تیرها  و …) نیاز به پرداخت مواد دارید ، بلکه برای انجام کار نیز معمولاً نیاز به استخدام یک متخصص دارید. مگر اینکه عملکرد فضای شما واقعاً مناسب نباشد ، که مجبور به انجام این تغییرات هستید.

صرفه جویی در هزینه بازسازی

8.دقت در انتخاب متریال

قبل از اقدام به تعویض متریال ابتدا تصمیم دقیق و آگاهانه از سلیقه و نوع آن بگیرید، سعی کنید تصمیمی نگیرید که خیلی زود از آن پشیمان شوید. این اقدام در ابتدا برای شما هزینه ندارد اما با گذشت زمان هزینه زیادی دارد.

برای مثال  اگر  از کاشی های طرح دار در آشپزخانه میخواهید استفاده کنید اما اگر مطمئن نیستید که می توانید با آن جسورانه و دائم زندگی کنید ، انتخاب امن تری را انجام دهید تا سالهای آینده از آن خوشحال شوید زیرا از بین بردن کاشی ، تعمیر دیوارها و تعویض کاشی می تواند یک پروژه بزرگ باشد و هزینه های سنگینی در آینده برای شما ایجاد کند.

9. صرفه جویی هزینه بازسازی در آینده

تنها به اقداماتی که باعث صرفه جویی در هزینه بازسازی میشوند فکر نکنید، زیرا اقداماتی وجود دارد که باعث میشود در آینده هزینه های برگردند.

اقداماتی که باعث صرفه جویی انرژی در خانه میشوند برای مثال از پنجره دوجداره استفاده نمایید، همچنین از درب ضد سرقت مناسب استفاده نمایید که علاوه بر صرفه جویی در انرژی باعث جلوگیری از سرقت در خانه شما میشود.

10.هر چیزی را که استفاده نمیکنید بفروشید

لوازمی را که به آنها احتیاج ندارید و یا در سبک جدید دکوراسیون شما جا ندارند را بفروشید و در بخش های دیگر هزینه نمایید.

برای مثال طرفدار لوستر نیستید میتوانید آنها را جایگزین کنید، وسایل قدیمی را دور نریزید ، سعی کنید همه وسایل قدیمی خود را در سایت های خرید / فروش بفروشید.

کابینت های آشپزخانه ، وسایل ، درب ، سخت افزار و بسیاری از مواد دیگر که شما از آنها خسته شده اید ممکن است مورد علاقه شخص دیگری باشد. اما اگر مشتری نداشتید ، می توانید اقلام بازیافتی و نخاله ها را  بفروشید، و سایر اقلام دیگر را به نیازمندان اهدا نماید.

 

صرفه جویی در هزینه بازسازی

 

ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

modir

نظرات (2)

 1. Wilton
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۹

  Hi, all is going well here and ofcourse every one is sharing
  facts, that’s in fact fine, keep up writing.

  • admin
   ۲ شهریور ۱۳۹۹

   thanks

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *