گالری ما

اطلاعات تماس

اجرت  بازسازی

چگونه با هزینه های کم، بازسازی کنیم؟ وقتی از تغییرات، تعمیرات و بطور کل عملیات بازسازی، صحبت می کنیم، باید به بودجه و هزینه آن به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین مسائل پیش رو نگاه کرد، اجرت بازسازی از موارد مهم در هزینه های بازسازی است. اغلب ما عملیات بازسازی را منحصر به افرادی می دانیم که بودجه بسیاری برای انجام این فرآیند دارند. اما بهتر است نگاه خود را تغییر دهید. تنها باید بدانید چطور هزینه های خود را کنترل کنید و در آن صرفه جویی نمایید؟

برای تغییر دکوراسیون و دیزاین منزل خود، نیاز به بازسازی و زیباسازی آن دارید، اما برای  آن نیاز به پرداخت هزینه های گزاف ندارید. راهکار های بسیاری وجود دارد که بوسیله آن می توان کمترین خرج را در این کار داشت. این نوع طراحی های مقرون بصرفه، یک راهکار آسان و کاربردی جهت تغییر دکوراسیون منزل و زیباتر نمودن است.

 

برآورد بازسازی

اگر قصد بازسازی ساختمان خود را دارید اولین سوالی که برایتان پیش خواهد آمد هزینه بازسازی خواهد بود، برآورد هزینه بازسازی ساختمان همواره از دغدغه های اصلی مالکان ساختمان است، برای برآورد یک پروژه ساختمانی نیاز به دانش فنی و تجریه کافی از هزینه های آشکار و پنهان عملیات ساختمانی است، اما با خواندن این مقاله می توانید ظرف مدت کوتاه تا حدودی هزینه این کار را خودتان برآورد کنید.

برای شروع لیستی از اقدامات مورد نظرتان را به همراه مقدار آن (بر اساس واحد اندازه گیری) مشخص نموده سپس با استفاده از جدول زیر هزینه انجام هر ردیف را بدست آورید، اجرای یک پروژه فقط به خرید مصالح و دستمزد اکیپ های اجرایی ختم نمی شود و هزینه های دیگری را نیز در دل خود دارد که باعث می گردد هزینه بازسازی ساختمان بالاتر از آنچه که فکر می کنید باشد. بدین منظور برای اینکه در زمان اجرا هزینه های پیش بینی نشده شما را غافلگیر نکند جمع مبالغ بدست آمده را در ضریب بالاسری( 5 الی 10 درصد) ضرب نمایید.

ردیف
شرح خدمات
واحد
قیمت به ریال
۱
اجرت سقف کاذب کناف تایل ۶۰*۶۰ با مصالح
متر مربع
۲
اجرت سقف کاذب دکوراتیو کناف با مصالح
۳
چوب ترموود فنلاند با اجرت نصب و رنگ
۴
اجرت گچ کاری بدون مصالح
متر مربع
۵
اجرت رابیتس کاری بدون مصالح
متر مربع
۶
پارکت لمینت خارجی با اجرت نصب و فوم
متر مربع
۷
سرامیک ایرانی با اجرت نصب و مصالح (ملاتی)
متر مربع
۸
 کاشی ایرانی با اجرت نصب و مصالح (ملاتی)
متر مربع
۹
سنگ کاری با اجرت نصب و مصالح (ملاتی)
متر مربع
۱۰
آجر کاری با اجرت نصب و مصالح (ملاتی)
متر مربع
۱۱
تیغه چینی با مصالح و اجرت استاد کار
متر مربع
۱۲
کاغذ دیواری خارجی قابل شستشو با اجرت نصب
 رول (۵ متر)
۱۳
کابینت آشپزخانه با اجرت نصب و مصالح
متر مربع
۱۴
کمد دیواری ام دی اف عمق ۶۰ با اجرت نصب و مصالح
متر مربع
۱۵
اجرت برق کاری بدون مصالح
متر مربع
۱۶
اجرت لوله کشی سرد و گرم و فاضلاب بدون مصالح
متر مربع
۱۷
هر پره رادیاتور برند ایرانی
یک پره
۱۸
پکیج ایرانی جنس مرغوب
یک دستگاه
۱۹
شومینه برقی با اجرت نصب
یک عدد
۲۰
اجرت نقاشی روغنی یا پلاستیک با مصالح
متر مربع
۲۱
پنجره UPVC با اجرت نصب
 متر مربع
۲۲
شیرآلات ایرانی حنس مرغوب با اجرت نصب
یک عدد
۲۳
روشویی کابین دار  P.V.C
یک عدد
۲۴
سرویس فرنگی با اجرت نصب
یک عدد
۲۵
اجرت ساخت درب آهنی یا چهار چوب فلزی با مصالح
هر کیلوگرم
۲۶
درب ضد سرقت با قفل و یراق آلات و اجرت نصب
یک لنگه
۲۷
درب داخلی HDF با اجرت نصب
یک لنگه
۲۸
دستگیره درب جنس مرغوب با قفل و اجرت نصب
یک دست
۲۹
تخلیه نخاله با کارگر (ماشین خاور)
هر سرویس
۳۰
کارگر ساختمانی روزمزد
یک روز

در جدول فوق هزینه متوسط ساخت و اجرا بر اساس میانگین قیمت ها در مناطق مختلف تهران گردآوری شده است، قیمت های اعلام شده برای مصالح ساختمانی با توجه به کشور تولید کننده، برند، درجه کیفیت و برای اجرت های بازسازی نسبت به متراژ فضا، پیچیدگی ها و میزان سختی کار در بازه فوق متغیر است.

برای آنکه برآورد دقیق تری از هزینه بازسازی خود داشته باشید در زمان محاسبه متراژ درصدی را برای پرت مصالح به متراژ اضافه کنید پیشنهاد ما به شما بین ۱۰ الی ۱۵ درصد است.

مبالغ اعلام شده بر اساس واحد آن (متر مربع ، کیلوگرم و …) تعیین گردیده است، اما برای برآورد اجرت استادکاران دو روش دیگر نیز وجود دارد، در واقع می توان اجرت استادکاران را بصورت روزمزد و کنترات پرداخت کرد.

روش روزمزد

معمولا برای پروژه هایی استفاده می شود که متراژ زیادی ندارند و برای استاد کار صرفه اقتصادی ندارد که بر اساس متر مربع کار کند، دستمزد کار روزانه برای استاد کار حرفه ای بین ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است.

روش کنترات

در بسیاری از پروژه های ساختمانی پیمانکار بصورت کنترات (قیمت کلی) پروژه را انجام می دهد، البته قیمتی که اعلام می شود نباید تفاوت چندانی با هزینه بازسازی واحد آن کار داشته باشد. در روش انجام کار بصورت کنترات، سرعت اجرای کار بیشتر است و پیمانکار تشویق می شود پروژه را در زمان کوتاهتری به اتمام برساند.

لازم بذکر است به قیمت های اعلام شده حمل و نقل، ابزارآلات، دستمزد کارگران ساختمانی، حق الزحمه پیمانکار (برای پروژه های بازسازی نسبت به حجم کار بین ۲۵ – ۱۵ درصد هزینه های اجرایی است) ، بیمه ، مالیات و ضریب بالاسری اضافه می گردد.

حواستون باشه، این جدول و هر جدول دیگه ای به این سبک، فقط یک راهنمای کلی قیمته. این راهنمای کلی میتونه دارای خطا باشه و از طرفی، توی هر شهر و منطقه ای با منطقه ی دیگه متفاوته. پس برای دونستن قیمت قابل اطمینان میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.

جهت محاسبه دقیق تر و مشاوره رایگان هزینه بازسازی ساختمان خود می توانید با تیم متخصص دکوراسیون داخلی سورنا ارتباط بگیرید.

جهت برآورد اجرت بازسازی توسط شرکت سورنا، لطفا مشخصات زیر را واتساپ یا تلگرام نمایید:

  1. از وضع موجود ساختمان چند عکس بفرستید.
  2. شرح کارهایی که در نظر دارید به صورت فهرست به همراه متراژ بفرستید.
  3. برای محاسبه دقیق تر در صورت تمایل شما نیاز به پلان و طراحی 3 بعدی

 

admin

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *