گالری ما

اطلاعات تماس

هزینه بازسازی

چگونه با هزینه های کم، بازسازی کنیم؟ وقتی از تغییرات، تعمیرات و بطور کل عملیات بازسازی، صحبت می کنیم، باید به بودجه و هزینه آن به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین مسائل پیش رو نگاه کرد. اغلب ما عملیات بازسازی را منحصر به افرادی می دانیم که بودجه بسیاری برای انجام این فرآیند دارند. اما بهتر است نگاه خود را تغییر دهید. تنها باید بدانید چطور هزینه های خود را کنترل کنید و در آن صرفه جویی نمایید؟

برای تغییر دکوراسیون و دیزاین منزل خود، نیاز به بازسازی و زیباسازی آن دارید، اما برای  آن نیاز به پرداخت هزینه های گزاف ندارید. راهکار های بسیاری وجود دارد که بوسیله آن می توان کمترین خرج را در این کار داشت. این نوع طراحی های مقرون بصرفه، یک راهکار آسان و کاربردی جهت تغییر دکوراسیون منزل و زیباتر نمودن است.

هزینه بازسازی

برآورد بازسازی

اگر قصد بازسازی ساختمان خود را دارید اولین سوالی که برایتان پیش خواهد آمد هزینه بازسازی خواهد بود، برآورد هزینه بازسازی ساختمان همواره از دغدغه های اصلی مالکان ساختمان است، برای برآورد یک پروژه ساختمانی نیاز به دانش فنی و تجریه کافی از هزینه های آشکار و پنهان عملیات ساختمانی است، اما با خواندن این مقاله می توانید ظرف مدت کوتاه تا حدودی هزینه این کار را خودتان برآورد کنید.

برای شروع لیستی از اقدامات مورد نظرتان را به همراه مقدار آن (بر اساس واحد اندازه گیری) مشخص نموده سپس با استفاده از جدول زیر هزینه انجام هر ردیف را بدست آورید، اجرای یک پروژه فقط به خرید مصالح و دستمزد اکیپ های اجرایی ختم نمی شود و هزینه های دیگری را نیز در دل خود دارد که باعث می گردد هزینه بازسازی ساختمان بالاتر از آنچه که فکر می کنید باشد. بدین منظور برای اینکه در زمان اجرا هزینه های پیش بینی نشده شما را غافلگیر نکند جمع مبالغ بدست آمده را در ضریب بالاسری( 5 الی 10 درصد) ضرب نمایید.

ردیف
شرح خدمات
واحد
قیمت به ریال
۱
اجرت سقف کاذب کناف تایل ۶۰*۶۰ با مصالح
متر مربع
۱٫۱۰۰٫۰۰۰ – ۸۵۰٫۰۰۰
۲
اجرت سقف کاذب دکوراتیو کناف با مصالح
متر مربع
۱٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۳۰۰٫۰۰۰
۳
چوب ترموود فنلاند با اجرت نصب و رنگ
متر مربع
۸٫۵۰۰٫۰۰۰ – ۵٫۵۰۰٫۰۰۰
۴
اجرت گچ کاری بدون مصالح
متر مربع
 ۲۵۰٫۰۰۰ – ۲۰۰٫۰۰۰
۵
اجرت رابیتس کاری بدون مصالح
متر مربع
۸۰۰٫۰۰۰ – ۶۰۰٫۰۰۰
۶
پارکت لمینت خارجی با اجرت نصب و فوم
متر مربع
۳٫۵۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۲۰۰٫۰۰۰
۷
سرامیک ایرانی با اجرت نصب و مصالح (ملاتی)
متر مربع
 ۲٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۹۵۰٫۰۰۰
۸
 کاشی ایرانی با اجرت نصب و مصالح (ملاتی)
متر مربع
 ۲٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۹۵۰٫۰۰۰
۹
سنگ کاری با اجرت نصب و مصالح (ملاتی)
متر مربع
 ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۵۰۰٫۰۰۰
۱۰
آجر کاری با اجرت نصب و مصالح (ملاتی)
متر مربع
۱٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
۱۱
تیغه چینی با مصالح و اجرت استاد کار
متر مربع
۸۵۰٫۰۰۰ – ۷۰۰٫۰۰۰
۱۲
کاغذ دیواری خارجی قابل شستشو با اجرت نصب
 رول (۵ متر)
۵٫۵۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۴۰۰٫۰۰۰
۱۳
کابینت آشپزخانه با اجرت نصب و مصالح
متر مربع
۳۸٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۱۳٫۰۰۰٫۰۰۰
۱۴
کمد دیواری ام دی اف عمق ۶۰ با اجرت نصب و مصالح
متر مربع
۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۸٫۵۰۰٫۰۰۰
۱۵
اجرت برق کاری بدون مصالح
متر مربع
۳۵۰٫۰۰۰ – ۲۰۰٫۰۰۰
۱۶
اجرت لوله کشی سرد و گرم و فاضلاب بدون مصالح
متر مربع
 ۴۰۰٫۰۰۰ – ۳۰۰٫۰۰۰
۱۷
هر پره رادیاتور برند ایرانی
یک پره
۶۵۰٫۰۰۰ – ۳۵۰٫۰۰۰
۱۸
پکیج ایرانی جنس مرغوب
یک دستگاه
۸۸٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۵۸٫۰۰۰٫۰۰۰
۱۹
شومینه برقی با اجرت نصب
یک عدد
۴۸٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰
۲۰
اجرت نقاشی روغنی یا پلاستیک با مصالح
متر مربع
۲۵۰٫۰۰۰ – ۲۰۰٫۰۰۰
۲۱
پنجره UPVC با اجرت نصب
 متر مربع
 ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ – ۶٫۸۰۰٫۰۰۰
۲۲
شیرآلات ایرانی حنس مرغوب با اجرت نصب
یک عدد
۷٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۲٫۸۰۰٫۰۰۰
۲۳
روشویی کابین دار  P.V.C
یک عدد
۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۶٫۵۰۰٫۰۰۰
۲۴
سرویس فرنگی با اجرت نصب
یک عدد
۲۸٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۸٫۵۰۰٫۰۰۰
۲۵
اجرت ساخت درب آهنی یا چهار چوب فلزی با مصالح
هر کیلوگرم
۷۰۰٫۰۰۰ – ۳۵۰٫۰۰۰
۲۶
درب ضد سرقت با قفل و یراق آلات و اجرت نصب
یک لنگه
۶۵٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰
۲۷
درب داخلی HDF با اجرت نصب
یک لنگه
۷٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۳٫۸۰۰٫۰۰۰
۲۸
دستگیره درب جنس مرغوب با قفل و اجرت نصب
یک دست
۵٫۳۰۰٫۰۰۰ – ۲٫۰۰۰٫۰۰۰
۲۹
تخلیه نخاله با کارگر (ماشین خاور)
هر سرویس
۲٫۲۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۷۰۰٫۰۰۰
۳۰
کارگر ساختمانی روزمزد
یک روز
۱٫۲۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۰۰۰٫۰۰۰

در جدول فوق هزینه متوسط ساخت و اجرا بر اساس میانگین قیمت ها در مناطق مختلف تهران گردآوری شده است، قیمت های اعلام شده برای مصالح ساختمانی با توجه به کشور تولید کننده، برند، درجه کیفیت و برای اجرت ها نسبت به متراژ فضا، پیچیدگی ها و میزان سختی کار در بازه فوق متغیر است.

برای آنکه برآورد دقیق تری از هزینه بازسازی خود داشته باشید در زمان محاسبه متراژ درصدی را برای پرت مصالح به متراژ اضافه کنید پیشنهاد ما به شما بین ۱۰ الی ۱۵ درصد است.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”جهت آگاهی از قیمت انواع کابینت کلیک نمایید.” color=”danger” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fsorenaarch.ir%2Fcabinet-price%2F|title:%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%20%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AA|target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

مبالغ اعلام شده بر اساس واحد آن (متر مربع ، کیلوگرم و …) تعیین گردیده است، اما برای برآورد اجرت استادکاران دو روش دیگر نیز وجود دارد، در واقع می توان اجرت استادکاران را بصورت روزمزد و کنترات پرداخت کرد.

روش روزمزد

معمولا برای پروژه هایی استفاده می شود که متراژ زیادی ندارند و برای استاد کار صرفه اقتصادی ندارد که بر اساس متر مربع کار کند، دستمزد کار روزانه برای استاد کار حرفه ای بین ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.

روش کنترات

در بسیاری از پروژه های ساختمانی پیمانکار بصورت کنترات (قیمت کلی) پروژه را انجام می دهد، البته قیمتی که اعلام می شود نباید تفاوت چندانی با هزینه بازسازی واحد آن کار داشته باشد. در روش انجام کار بصورت کنترات، سرعت اجرای کار بیشتر است و پیمانکار تشویق می شود پروژه را در زمان کوتاهتری به اتمام برساند.

لازم بذکر است به قیمت های اعلام شده حمل و نقل، ابزارآلات، دستمزد کارگران ساختمانی، حق الزحمه پیمانکار (برای پروژه های بازسازی نسبت به حجم کار بین ۲۵ – ۱۵ درصد هزینه های اجرایی است) ، بیمه ، مالیات و ضریب بالاسری اضافه می گردد.

حواستون باشه، این جدول و هر جدول دیگه ای به این سبک، فقط یک راهنمای کلی قیمته. این راهنمای کلی میتونه دارای خطا باشه و از طرفی، توی هر شهر و منطقه ای با منطقه ی دیگه متفاوته. پس برای دونستن قیمت قابل اطمینان میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.

جهت محاسبه دقیق تر و مشاوره رایگان هزینه بازسازی ساختمان خود می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا به شماره 09198235794 واتساپ نمایید.

جهت برآورد هزینه توسط شرکت سورنا، لطفا مشخصات زیر را واتساپ یا تلگرام نمایید:

  1. از وضع موجود ساختمان چند عکس بفرستید.
  2. شرح کارهایی که در نظر دارید به صورت فهرست به همراه متراژ بفرستید.
  3. برای محاسبه دقیق تر در صورت تمایل شما نیاز به پلان و طراحی 3 بعدی

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”جهت آگاهی از تعرفه طراحی داخلی کلیک نمایید.” color=”danger” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fsorenaarch.ir%2Fcost-of-interior-design%2F|title:%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%20%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AA|target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

 

 

 

admin

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *