درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت به دلیل ساختاری که دارا است نسبت به درب های معمولی مقاوم تر و دارای امنیت بسیار بالاتری است. درب ضد سرقت از نظر ساختار کلی، قفل، لولا و جنس با درب های معمولی متفاوت است. قفل ها در درب ضد سرقت بسیار تقویت شده اند و تقریبا در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن هستند. درب های ضد سرقت علاوه بر این که امنیت خانه را در برابر سرقت تامین می کنند باید ویژگی های دیگری همچون ضد حریق، عایقی برای گرما و سرما، رطوبت و صدا نیز باشند.

انواع درب های ضد سرقت شرکت مهندسی سورنا

درب اکونومی
درب اکونومی
درب کلاسیک-فلت
درب کلاسیک-فلت
درب ترک
درب ترک
درب لوکس
درب لوکس
درب نیمه لوکس (CNC)
درب نیمه لوکس (CNC)
درب نیمه لوکس مدرن
درب نیمه لوکس مدرن

اجزای درب های ضد سرقت

درب ضد سرقت ممکن است به انواع مختلف قفل های ضد سرقت مجهز شده باشد. هر یک از این قفل ها دارای میزان امنیت های متفاوتی هستند. مهم ترین و اصلی ترین اجزا در درب ضد سرقت، قفل ها هستند. بنابراین هنگام خرید درب ضد سرقت حتما به قفل آن توجه کنید. علاوه بر این لولا در اکثر درب های ضد سرقت از خارج و یا از هر دو طرف پنهان است و این امر مانع از باز شدن درب به وسیله اهرم کردن لولا می شود.

درب ضد سرقت معمولا از لایه های مختلف تشکیل شده است. جنس لایه داخلی آنها معمولا از جنس فولاد است که با یک لایه از جنس های مختلف مانند ام دی اف، اچ دی اف، فلز، شیشه وغیره روکش شده است. فضای خالی موجود در درب ضد سرقت نیز غالبا به وسیله پشم سنگ پر می شود که این امر باعث می شود درب ضد سرقت عایق صدا و حرارت نیز باشد.

درب ضد سرقت محافظ شما و خانواده تان

سرقتهای خانگی بسیار زیاد است. اکثر آنها از طریق درب ورودی انجام میشود و سارقین در کمتر از 10 دقیقه محل را خالی می کنند. با نصب درب ضد سرقت می توانید امنیت خانه خود را برای مقابله با این خطر ارتقاء دهید. درب ها مهم تر از سایر لوازم خانه هستند، زیرا آنها محافظ شما، خانواده تان و اموالتان هستند.

چرا باید از درب ضد سرقت استفاده کرد

درب  عنصر ضروری هر خانه و به طور بالقوه بزرگترین آسیب پذیری آن است.

درب ها و پنجره ها دو راه اصلی که از طریق آن مزاحمان به فضای خصوصی و اموال شما دسترسی پیدا می کنند. پنجره ها را با استفاده از گیت ها، شیشه های مقاوم  یا به سادگی با ساختن شکل یا اندازه آنها می توان از حجوم دیگران حفظ کرد.

درب ها به همین دلیل خطر بزرگی هستند و نقطه ورود بیشتر سارقان سعی در بهره برداری از آنها خواهند داشت. به طور طبیعی، قفل کردن درب ها اولین و مهمترین اقدام امنیتی است. اما بیشتر قفل ها می توانند آسیب پذیر باشند و با ضربه زدن از کار افتاده و درب به راحتی باز شود.

دربها در واقع ارتباط بین شما و جهان پیرامون شما است. وجود درب ضد سرقت باعث شده تا سارقان، طوفان ها و حیوانات نتوانند به خانه شما نفوذ کنند و  قفل به آسانی برداشته نشود.

درب های ضد سرقت به طور کلی امنیت بالاتری را ارائه می دهند. لولا ها تقویت می شوند، مواد درب ها برای هر دو خطرات طبیعت و تلاش های انسانی برای شکستن مقاوم هستند.

برای درک اینکه چگونه یک درب ضد سرقت می تواند از شما محافظت کند، باید بدانید که چگونه یک دزد سعی می کند تا از  خود دفاع کند. گفته می شود که هر قفل می تواند برداشته شود. در حالی که این درست است که با تجهیزات تخصصی و زمان بی نهایت، هیچ قفلی  نفوذ ناپذیر نیست، ولی در صورت استفاده شما از درب ضد سرقت مطمئن باشید خانه خود را از وجود سارقین حفظ میکنید.

علت اساسی قفل درب وجود سارقین می باشد، بنابرین قفل درب های ضد سرقت را به گونه ای طراحی میکنند تا کسی نتواند آن را باز نماید برای مثال سارقین پین ​​های قفل را به یک موقعیت باز یک به یک باز می کنند تا درب را باز کند. قفل درب ضد سرقت دارای پین های هستن که مجددا تنظیم می شوند و برای باز کردن درب نیاز است تا تحت فشار ثابت (که یک کلید ارائه می شود) قرار گیرد.

البته هر چند قفل قوی روی درب به کار رود باز هم سارقان با ضربه زدن سعی در شکستن درب دارند. قوانین فیزیک نقطه ضعفی را در تمام درب های معمولی ارائه می دهد که هنگام ضربه، درب را باز می کند. به همین دلیل سازندگان درب های ضد سرقت به طور خاص به این موضوع توجه داشته و در طراحی خود از فولاد توپر در داخل درب ضد سرقت استفاده کردند.

ضخامت و مواد به کار رفته به طور کلی دو عامل مهم در درب های ضد سرقت هستند، اما آنها همه چیز نیستند. یک مدل درب ضخیم ممکن است هنوز برخی از کاستی ها را داشته باشد. بنابراین شرکت سورنا سعی دارد بهترین درب های ضد سرقت را با قیمت مناسب به شما عرضه نماید. همچنین می توانید با رفتن به بخش ارتباط با ما با ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان پیش از خرید استفاده نمایید.