کابینت ام دی اف چیست و کجا کاربرد دارد ؟

در سال های اخیر کابینت ام دی اف به صورت کلی جایگزین چوب معمولی شده‌اند. این جایگزینی به خاطر مزایای فراوانی است که کابینت های ام دی اف دارند و باعث شده‌اند تا بسیاری دیگر به دنبال چوب های دیگر نروند. کابینت ام دی اف در واقع جایگزین ارزان تر و محکم تری نسبت به چوب معمولی است. اما ام دی اف دقیقاً چیست؟ ام دی اف از سه حرف اول کلمات Medium Density Fiberboard گرفته شده که به معنای تخته فیبری با تراکم معمولی می باشد. کابینت ام دی اف از پنل های بسیار نازکی تشکیل شده که خود این پنل ها از فیبر چوبی، رزین و وکس ساخته شده‌اند. در مقایسه با دیگر چوب ها خصوصاً تخته های چند لا، کابینت ام دی اف سطح بسیار متفاوت و بالاتری را ارائه می کند و دارای مزایایی است که در هیچ نوع دیگری از چوب دیده نمی شود. در واقع نحوه ساخت پنل ام دی اف به این صورت است که دانه های ریزه چوب (همانند خاک اره) تحت فشار و دمای بالا قرار می گیرند و تخته های ام دی اف را می سازند. به این صورت هیچ گونه فضای خالی در ام دی اف وجود ندارد و از مقاومت و دوام بالایی نیز برخوردار است. در عین حال قیمت مناسب تری نیز دارد. در زمینه نصب و خرید کابینت ام دی اف، هر زمانی که خواستید می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید و همکاران ما همیشه آماده‌ی پاسخگویی به شما عزیزان هستند. برای سفارش نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

انواع کابینت ام دی اف اجرا شده در شرکت سورنا

کابینت ام دی اف کد MDF101
کابینت ام دی اف کد MDF101
کابینت ام دی اف کد MDF102
کابینت ام دی اف کد MDF102
کابینت ام دی اف کد MDF103
کابینت ام دی اف کد MDF103
کابینت ام دی اف کد MDF104
کابینت ام دی اف کد MDF104
کابینت ام دی اف کد MDF105
کابینت ام دی اف کد MDF105
کابینت ام دی اف کد MDF106
کابینت ام دی اف کد MDF106

ویژگی های کابینت ام دی اف

همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، کابینت ام دی اف نسبت به انواع دیگر کابینت آشپزخانه ویژگی هایی دارد که آن را منحصر به فرد می کند و باعث شده است تا در سال های اخیر کمتر کسی وجود داشته باشد که برای کابینت خانه‌اش از کابینت ام دی اف استفاده نکند. کابینت ام دی اف نسبت به انواع دیگر کابینت نظیر چوب معمولی یا تخته های چند لا، بسیار متراکم تر است و مقاومت بیشتری نیز دارد. هم چنین دوام بالایی دارد که باعث می شود عمر کابینت ام دی اف نسبت به انواع دیگر بسیار بیشتر باشد. از این نظر استفاده از کابینت ام دی اف به صرفه تر از لحاظ مالی نیز می باشد، چرا که تا مدت زمان بسیار طولانی می توانید از آن استفاده کنید، بی آن که هیچ گونه آسیب دیدگی و خرابی در آن دیده شود. البته بسیاری به اشتباه خیال می کنند که کابینت ام دی اف نسبت به انواع دیگر خصوصاً چوب خالص ویژگی های مثبت کم تری دارد و ضعیف تر عمل می کند.

باید این نکته را بدانید به هیچ وجه این طور نیست و مزایای کابینت ام دی اف تقریباً به همه‌ی انواع دیگر غلبه می کند. البته این طور هم نیست که کابینت ام دی اف کاملاً بی نقص باشد و ایرادی در آن وجود نداشته باشد، اما در میان گزینه های موجود می توان گفت که بهترین است. ذکر این نکته ضروری است که کابینت ام دی اف و به طور کلی تخته های چوبی ام دی اف نیز انواع مختلفی دارند. در واقع ویژگی های انواع مختلف چوب های ام دی اف می تواند با یک دیگر متفاوت باشد و این مسئله به این بستگی دارد که این تخته های ام دی اف در چه شرایطی تولید و ساخته شده‌اند. میزان تراکم تخته ها، اندازه‌ی آن ها، نوع چسب مصرفی، میزان رطوبت، نوع چوب و ضخامت از ویژگی هایی هستند که کم یا زیاد بودن آن ها کیفیت نهایی ام دی اف را رقم می زند.

کابینت ام دی اف

مزایای کابینت ام دی اف

تخته های ام دی اف به تنهایی تخته های با کیفیت و مناسبی محسوب می شوند. حال اگر با استفاده از این تخته ها کابینت بسازیم، مزایای فراوانی در اختیار ما قرار خواهد گرفت. اولین مزیتی که کابینت ام دی اف در اختیار ما قرار می دهد این است که نسبت به چوب معمولی یا تخته های چند لا قیمت بسیار پایین تری دارد و این مسئله مزیت بسیار فوق العاده‌ای است. چرا که باعث کاهش هزینه ها و صرفه جویی مالی می شود. سطوح کابینت ام دی اف بسیار صاف و بدون هیچ گونه ناهمواری است، از این رو نه تنها ظاهری زیبا به آشپزخانه‌ی شما می دهد، بلکه باعث می شود کار کردن به روی چنین کابینت های سهولت کافی داشته باشد. صافی سطح و نداشتن نا همواری بر روی آن باعث می شود تا رنگ کردن آن نیز امر آسانی باشد. هم چنین در صورتی که نخواهیم از رنگ استفاده کنیم و بخواهیم روکش استفاده کنیم،

این سطح صاف و صیقلی که بر روی تخته های ام دی اف وجود دارد، بار دیگر باعث خواهند شد تا نصب روکش بر روی آن ها به آسانی انجام شود. جدا از سطح، ام دی اف در داخل نیز بسیار یکنواخت است. این به آن معنا خواهد بود که شما به هر نحوی که آن را ببرید و در قسمت های مختلف آن تغییر ایجاد کنید، به هیچ وجه با لبه های خشن و ناهموار مواجه نخواهید شد. بنا بر این وقت را تلف نکنید و در اسرع وقت با همکاران ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید.

شاید علاقه داشته باشید با کابینت ممبران نیز آشنا شوید .

دلایل استفاده از کابینت ام دی اف:

  • کابینت ام دی اف به هیچ وجه تاب برنمی دارد و دچار ترک خوردگی نمی شود. ام دی اف همانند چوب در تماس با تغییرات دمایی و رطوبت دچار تغییراتی می شود. اما بر خلاف چوب، تغییرات دمایی هیچ گونه مشکلی برای ام دی اف اعم از تاب برداشتن ایجاد نمی کند. این ویژگی به خاطر این است که تخته ام دی اف به خاطر ساختارش به صورت واحد تغییر شکل می دهد. به این صورت حتی با وجود تغییرات بسیار زیاد در میزان رطوبت و دمای هوا، به هیچ وجه نباید نگران آسیب دیدن کابینت ها و یا درهایشان باشید.
  • کابینت ام دی اف از موادی بسیار مرغوب ساخته می شود و این به این معناست که هیچ گونه ناهمواری یا مشکل قابل توجهی بر روی سطح آن وجود نخواهد داشت. بنا بر این زمانی که تخته های ام دی اف رنگ آمیزی شوند، نتیجه‌ی بسیار بهتری حاصل خواهد شد. پس اگر می خواهید کابینت ها یا در های کابینت هایتان را رنگ کنید، توصیه می کنیم که حتماً از ام دی اف استفاده کنید.
  • کابینت های ام دی اف در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارد و دلیلش هم این است که کار کردن و شکل دادن به چوب های ام دی اف بسیار آسان می باشد. به خاطر ساختار ویژه تخته های ام دی اف، برش و سوراخ کردن آن بسیار آسان است و می توان آن ها را به هر شکلی که می خواهید در آورد، بدون آن که در این پروسه دچار آسیب دیدگی شود.
  • ویژگی های انواع مختلف کابینت ام دی اف می تواند با هم متفاوت باشند. مثلاً نوع خاصی از ام دی اف تولید می شود که مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارد. از این نوع ام دی اف می توانید در جاهایی که رطوبت بالایی دارند مانند دستشویی یا حمام استفاده کنید. هم چنین انواع خاصی از ام دی اف وجود دارد که مقاومت بالایی در برابر تماس آب دارد. این نوع نیز برای استفاده در فضاهایی نظیر حمام بسیار مناسب است.
  • قیمت ام دی اف نسبت به چوب خالص بسیار پایین تر است با این حال مزایای بیشتری نسبت به آن دارد. مقاومت بالاتری دارد و عمر آن نیز با نگهداری مناسب می تواند سال ها به درازا کشیده شود.