سنگ مرمريت كه از دسته سنگ هاي آهكي دگرگون شده به شمار میرود. در میان مصرف كنندگان و خریداران سنگ هاي ساختماني بسيار محبوب و شناخته شده است. سنگ مرمريت در بازارهاي بين المللي از زير شاخه هاي دسته بندی ماربل ها به شمار مي آيد. از خصوصيات ظاهري سنگ مرمريت ميتوان گفت كه اصولا داراي خلل و فرج كمتري نسبت به سنگ تراورتنميباشد و طيف رنگي بسيار زيادي را شامل ميشود كه ميتواند مورد استفاده براي صليقه هاي گوناگون قرار گیرد.

بر روی سطح سنگ مرمريت خطوطي آهکی مانند ترك وجود دارد. با توجه به مقاومت هاي مختلف سنگ هاي مرمريت نسبت به يكديگر، تجربه نشان داده است كه در كل هر چقدر ظاهر یک دست تر و كم خط تر داشته باشند، اين سنگ ها از استحكام كمتري نسبت به سنگ هاي مرمريت ديگر با ظاهر شلوغ تر برخوردار هستند، البته باید گفت که اين گزينه هميشه شامل حال تمامی انواع سنگ مرمریت نمیباشد.

سنگ مرمريت يك سنگ دگر گون شده بر پايه كربنات كلسيم بوده از كلسيت، دولوميت و كريستال ها تشكيل شده است. ٢,٥٦۳ كيلوگرم بر متر مكعب وزن مخصوص سنگ مرمريت است و مقاومت و پايايي آن از سنگ گرانيت كمتر ، و از سنگ تراورتن بيشتر بوده است.

از سنگ مرمريت بيشتر در فضاهايي سرپوشيده استفاده میشود، چرا كه با قرار گرفتن در فضاهاي روباز بر اثر تغيیرات آب و هوايي مقاومت و يا ظاهر خود را از دست می دهد. به همين دلايل بيشتر براي استفاده در فضاهای داخلی مانند کف واحد ها یا دیواره های داخلی پیشنهاد میشود.

قيمت سنگ مرمريت در بازار به دو مورد بستگي دارد: 1-خواص ذاتی سنگ مرمریت و شكل ظاهري آن و 2-كيفيت فرآوري شده برای عرضه در بازار . به همین دلیل دو دسته سنگ کاملا مشابه در دو فروشگاه متفاوت سنگ ساختمانی میتوانند به دلیل تفاوت در تولید و فرآوری دارای قیمت های غیر مشابه باشند. از ویژگی های خوب یک سنگ مرمریت مرغوب میتوان ، خطوط کم آهکی روی سطح آن را نام برد، هر چه این خطوط کمتر باشد ، سنگ مرمریت مقاوم تری پیش روی شما است .

انواع سنگ مرمریت

جهت ارتباط با مشاورین واحد فروش و کسب مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ های مرمریت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن:   02122346739

همراه: 09198235794

همچنین بارفتن به بخش ارتباط با ما میتوانید از سایر راههای ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید.